צפו: מסוק מתפרק בנחיתה

תאונת אווירית יוצאת דופן בברזיל: מסוק שנחת בצפון המדינה התפרק לחלוטין בעת הנחיתה, ארבעת הנוסעים נפצעו. המסוק עבר מה שמכונה "תהודת קרקע" – מצב בו עוצמת המנוע של כלי הטיס גורמת לפירוקו המוחלט

תאונת אווירית מוזרה בברזיל: מסוק קל בגישה לנחיתה שגרתית במנחת בצפון המדינה החל לרעוד בפראות כשהמגלשיים שלו היו רק סנטימטרים בודדים מהקרקע. הרעידות היו כל כך חזקות עד שהן פירקו את גוף המסוק, גרמו לקרע לאורך תקרת תא הנוסעים וניתקו את זנב המסוק משאר הגוף.

אתר האינטרנט של עיתון הטלגרף מפרסם כי רשויות התעופה הברזילאיות חוקרות את הסיבה מדוע מסוק התפרק על הקרקע מייד לאחר הנחיתה בצפון המדינה הדרום אמריקנית. סרטון וידאו של הנחיתה יוצאת הדופן מראה כיצד המסוק התפרק לחלוטין בעקבות שקשוק אלים של גוף המסוק. למרבה המזל, המסוק היה כבר על הקרקע - אין ספק כי אם הרעידות היו מתחילות כשהמסוק היה באוויר הוא היה מתרסק עקב ניתוק רוטור הזנב משאר המסוק.

החוקרים מאמינים כי המסוק עבר מה שמכונה "תהודת קרקע", מצב בו המדחף של המסוק (הרוטור הראשי) עובד בזמן שהמסוק נמצא על הקרקע או בסמוך לה, כשכוח המנוע יחד עם זרימת אוויר לא שווה מתחת למגלשיים גורמים לחוסר שיווי משקל של המסוק, לטלטולו מצד אל צד ואף לפירוק כל כלי הטיס - כפי שקרה במקרה הזה.

ארבעת הנוסעים במסוק נפצעו, אך מצבם לא פורסם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת