האם מועמד שסבו היה יהודי יפיל את צ'אבס?

פעם הייתה בוונצואלה קהילה יהודית גדולה של רבבות. היום היא 0.02% מכלל האוכלוסייה. לא נותרו שם כמעט יהודים, אבל אנטישמיות דווקא כן. הכל החל שמועמד נוצרי לגמרי, קתולי מאמין, החליט להתמודד מול צ'אבס בבחירות לנשיאות. אז גילו שהסבא והסבתא שלו היו יהודים. האם הוא יצליח להפיל את המנהיג השחצן והאנטישמי?

תסתכלו על האיש הזה - ותראו את התקווה הגדולה של ונצואלה להיפטר מעולו של הוגו צ'אבס. התקווה של העולם להיפטר ממנהיג שהיה סוג של קוץ בישבן, ניג'ס בינלאומי, שאת דבריו הבאנו כאן בכל הזדמנות - כשהתחבק עם אחמדינג'אד, כשהלך להוציא גידול מסתורי בגופו אצל הרופאים של פידל. אבל עכשיו - פנו דרך להנריקה קפרילס רדונסקי.

הנריקה קפרילס, עוד לא בן 40, זכה בפריימריז הפתוחים של כל מפלגות האופוזיציה, והוא חורש כרגע את ונצואלה. אבל משהו בעברו רודף אותו, לפחות אם אתם שואלים את יריביו, שליחיו הפוליטיים של הנשיא הזועף.

סבו וסבתו של קפרילס באו מפולין עם מזוודה אחת אחרי שמשפחתם נספתה בטרבלינקה. זה מספיק כדי להפוך אותו לשליח של הציונות הבינלאומית בעיניי יריביו. הוא רואה בעצמו קתולי אדוק, אבל אינו מתכחש לעברו, הוא מדבר על המלחמה בגזענות ובאפליה.

וצ'אבס - כל כינוי שיכול להעליב אדם כזה רלוונטי. "זנב החזיר שלך מבצבץ מאחוריך וגם אוזני החזיר שלך..אתה חזיר!", אמר צ'אבס על מתחרו. "מה שהנשיא צ'אבס אמר עלי הרתיח אותי. אני רוצה שיסתכל לי בעיניים, לתוך העיניים, ויראה את השינוי שאני אביא", השיב קפרילס בביטחון. אך למרות זאת צ'אבס נהנה עדיין מיתרון מסוים בסקרים, בזכות האוכלוסיה הכפרית שקונה את טיעוני ההפחדה שלו, ומעריצה את הצבא שמתעצם יום יום כנגד פלישה שלעולם לא תבוא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת