בגלל כאב גרון: אובמה נבדק בבית חולים

סוף שבוע לא רגוע עבר על מנהיג העולם החופשי, כשרופאו האישי המליץ לו להיבדק בעקבות כאב גרון שחש במהלך השבת. שיירת הנשיא יצאה מהבית הלבן לעבר בית חולים סמוך, שם נבדק הנשיא ולאחר זמן קצר חזר לעבודתו. דובר הבית הלבן הרגיע

גם לו כואב הגרון: הנשיא אובמה, ארכיון (רויטרס)

כשאתה האיש החזק בעולם, גם בדיקה פשוטה לגרון כואב הופכת לעניין מסובך: שיירה ארוכה של רכבים משוריינים יצאה הערב (שבת) מהבית הלבן לעבר בית חולים צבאי בוושינגטון בגלל שלנשיא ארה"ב ברק אובמה כאב הגרון, ורופאו האישי ייעץ לו להגיע לבית חולים כדי שיוכל לערוך את כל הבדיקות במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט אמר כי הבדיקות היו תקינות, וכי לא מדובר בעניין רפואי דחוף. עיתונאי הבית הלבן הופתעו מהנסיעה המיידית והלא מתוכננת בצהרי היום, וחלק מהם היו מחוץ לבניין כשראו את השיירה עוברת. לאחר בדיקה, הנשיא אובמה חזר לבית הלבן והמשיך בעבודתו.

בניגוד לנשיאים קודמים כמו רייגן, קנדי ורוזוולט - אובמה נחשב לאחד מהבריאים שבנשיאי ארה"ב. הוא צעיר יחסית, מתאמן באופן קבוע, ובעצת אשתו הוא גם מקפיד על תזונה נכונה. הנשיא ידוע כחובב כדורסל וג'וגינג, ובכל פעם שהוא ומשפחתו יוצאים לחופשה השנתית בהוואי הנשיא מקפיד על ריצת בוקר הרחק ממאבטחי הבית הלבן.

גם הבדיקות הרפואיות השנתיות שעורך נשיא ארה"ב לא הראו על כל בעיה רפואית אצל הנשיא שייפרד מהבית הלבן בעוד קצת יותר משנתיים.