רופאיו של נסיך הולנד שנפצע אנושות במפולת שלגים: ייתכן שלא ישוב להכרה

הנסיך ההולנדי שרוי בתרדמת וייתכן שהכרתו לא תשוב אליו - זו הבשורה הקשה עמה יצא רופאו של יוהאן פריסו, שנפצע אנושות במפולת שלגים בסוף השבוע שעבר. "ברור שמצוקת חמצן גרמה לנזק מוחי קשה במיוחד לנסיך", אמר רופאו, לאחר שהנסיך נקבר בשלג למשך 15 דקות

הנסיך יוהאן ורעייתו מאבל. הולנד מתפללת

בשורות קשות לעם ההולנדי: רופאיו של נסיך הולנד יוהאן פריסו, שנפצע אנושות במפולת שלגים, אומרים היום כי הוא שרוי בתרדמת וייתכן כי כלל לא יחזור להכרה.

ד"ר וולפגאנג קולר המטפל בבנה השני של המלכה ביאטריקס אמר, כי על פי סריקות ה-MRI, הנסיך סובל מנזק מוחי כבד. "ברור שמצוקת חמצן גרמה לנזק מוחי קשה במיוחד לנסיך", אמר ד"ר קולר והוסיף: "בשלב זה, לא ניתן לנבא האם אי פעם הכרתו תשוב אליו".

נקבר תחת השלג למשך 15 דקות

הולנד כולה מתפללת להחלמתו של הנסיך יוהאן פריסו, בנה השני של המלכה ביאטריקס, שנפצע באורח אנוש במפולת שלגים שקברה אותו תחתיה במהלך חופשת סקי באוסטריה.

האסון התרחש ב-17 בפברואר באתר הסקי 'לך' במערב אוסטריה, שם מבלה משפחת המלוכה את חופשת הסקי שלה. יום קודם לכן עוד הצטלמו הנסיך עם רעייתו מאבל ובנותיהם זאריה ולואנה לתמונה משפחתית מחוייכת, אולם 24 שעות לאחר מכן התרחש האסון.

על פי הדיווחים מאוסטריה, הנסיך בן ה-43 גלש עם קבוצה של כמה חברים נוספים מחוץ למסלולי הסקי ("אוף-פיסט") כשפגעה בהם מפולת שלג ברוחב של כ-30 מטרים. הנסיך נקבר למשך 15 דקות תמימות תחת השלג, לפני שחולץ והוטס במסוק לבית החולים של אינסברוק.כוחות החילוץ ביצעו בנסיך החייאה ממושכת והעבירו אותו למחלקת טיפול נמרץ, שם הוגדר מצבו "יציב אך עדיין בסכנת חיים". חבריו לסקי הצליחו לברוח בזמן מהמפולת המתקרבת ולא נפגעו.

משפחת המלוכה ההולנדית נוהגת לבלות את חופשות הסקי שלה באופן מסורתי באתר הנופש היוקרתי במערב אוסטריה. המלכה, יחד עם רעייתו של יוהאן ושתי בנותיו, שוהות בבית החולים לצידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת