דוח מודיעין בארה"ב: אירן לא מנסה לפתח פצצת אטום

העיתון לוס אנג'לס טיימס מפרסם הבוקר דוח מודיעין המבוסס על הערכות של 16 סוכנויות ביון אמריקניות, לפיו אירן לא מנסה לפתח נשק גרעיני. על פי הדוח, טהרן מבצעת מחקר שיאפשר לפתח נשק גרעיני, אך אין בכוונתה לייצר כזה

ארה"ב מעריכה: אירן לא מפתחת נשק גרעיני (רויטרס)

דוח מודיעין אמריקני מסווג קובע, כי אירן לא מנסה לפתח נשק גרעיני ולא פועלת לייצור פצצת אטום, כך מפרסם הבוקר העיתון "לוס אנג'לס טיימס" בארצות הברית.

הדוח מסכם הערכות של 16 סוכנויות ביון אמריקניות, ועל פי הפרסום אירן מבצעת מחקר שיאפשר לה פיתוח של פצצת אטום, אך אין בכוונתה של טהרן לפתח ולהרכיב ראש נפץ גרעיני. בכך מאשר הדוח את ההערכה שבוצעה במקור בשנת 2007 והייתה שנויה במחלוקת, לפיה אירן הפסיקה לפתח בנייתה של פצצת אטום כבר ב-2003.

על פי הפרסום בלוס אנג'לס טיימס, למרות שאירן ממשיכה את פעולת העשרת האורניום ברמה נמוכה, גורמים אמריקנים מדגישים כי אין כל הוכחה שבכוונתה של טהרן לשנות גישה בנושא. העיתון מפרסם גם כי בכירים בארה"ב אומרים שישראל לא חולקת על הערכת דוח המודיעין.

על רקע החשש מתקיפה: נתניהו ואובמה ייפגשו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש ב-5 במרס עם נשיא ארצות הברית בוושינגטון, על רקע חילוקי דעות בנוגע לאפשרות של תקיפה ישראלית באירן. הבית הלבן הודיע כי יועץ הנשיא לביטחון לאומי טום דונילון הזמין את נתניהו ואמר כי הנשיא מצפה לראות אותו.

בינתיים, נמשך הלחץ האמריקני על ישראל שלא לבצע תקיפה באירן. הנציגים הישראליים הבהירו בפגישות האחרונות שהתקיימו בין הצדדים כי יש להעמיד את אירן במבחן ולהגביר את הסנקציות והלחץ על טהרן. הישראלים אומרים כי ההזדמנות מוגבלת ומאחורי דברים אלה מתנהל ויכוח על המודיעין. האמריקנים סבורים שיש לחכות להחלטה של חמינאי ואילו הצד הישראלי אומר שארה"ב מזלזלת באירנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת