ארה"ב: ילדה בת 9 אולצה לרוץ עד שהתמוטטה ומתה

עיירה קטנה במדינת אלבמה שבארה"ב סוערת בעקבות מקרה מוות אכזרי של ילדה בת 9. סוואנה הארדין, ששיקרה להוריה בנוגע לאכילת ממתק, נענשה בריצה מסביב לביתה במשך שלוש שעות, שבסופן קרסה ומתה. אמה החורגת, שמואשמת ברציחתה, ילדה תינוק בזמן שהותה במעצר. אם תואשם ותורשע ברצח מדרגה ראשונה, היא עשויה לקבל עונש מוות

אולצה לרוץ עד שמתה. סוואנה הארדין (AP)

עונש מאד לא חינוכי: הוריה של סוואנה הארדין, ילדה בת תשע, אילצו אותה לרוץ מסביב לביתה במשך שלוש שעות עד שלבסוף קרסה ומתה. אמה החורגת, המואשמת ברציחתה, ילדה תינוק שעות לאחר שנעצרה.

סוואנה התגוררה בקרוון בעיירה במדינת אלבמה ביחד עם אביה ואמה החורגת. על פי דיווחים שונים, הורו לה הוריה לרוץ מסביב לבית כעונש על כך ששיקרה בנוגע לאכילת ממתק. לקראת הערב התקשרה אמה החורגת של סוואנה למוקד החירום של המשטרה ודיווחה למוקדן שבתה סובלת מעוויתות ושהיא אינה מגיבה לסביבתה.

הילדה נלקחה בבהילות לבית החולים לילדים באלבמה ומתה שם כעבור שלושה ימים. פתולוג מקומי סיווג את מותה של הילדה כרצח, זאת לאחר שבדיקות ראשונות העלו שסוואנה הגיעה לבית החולים כשהיא מיובשת באופן קיצוני וסובלת ממחסור חמור של נתרן.

שכן של משפחת הארדין סיפר כי ראה את הילדה רצה בחצר. "כשרכבי ההצלה הגיעו לאחר מספר שעות אל הבית, הייתי בטוח שהם שם בשביל האמא, שהייתה בהיריון", אמר.

ג'סיקה הארדין, אמה החורגת של סוואנה, נעצרה והיא עשויה לעמוד בפני אישום ברצח מדרגה ראשונה, שהעונש המרבי עליו במדינת אלבמה הוא מוות. שעות ספורות לאחר שנעצרה האם בת ה-27, היא ילדה תינוק. היא הועברה באופן מיידי מבית הסוהר לבית החולים, שם היא נמצאת תחת שמירה הדוקה. ההכרעה בנוגע לכתב האישום נגדה תתקבל בימים הקרובים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת