הכירו את הטוען לתואר "האיש הנמוך ביותר בעולם"

מיהו האיש הנמוך ביותר בעולם? על שאלה זו יש כמה תשובות, כעת כשאדם בן 72 ממערב נפאל טוען לתואר ומתעקש להיכנס לספר השיאים של גינס ולהחזיק בשיא. בתואר מתהדר כיום צעיר בן 18 מהפיליפינים שגבוה ממנו ב-4 סנטימטרים בלבד

האיש הנמוך ביותר בעולם? (AP)

מיהו האדם שעומד לשבור את שיא גינס בקטגוריית "האיש הנמוך ביותר בעולם"?

צ'נדרה בהדור דנגי, בן 72 מדרום נפאל ה"מתנשא" לגובה של 56 סנטימטרים בסך הכל, טוען כי הוא זכאי לתואר "האיש הנמוך ביותר בעולם" ולהיכנס לספר השיאים של גינס. כיום, מכירה הוצאת הספר בג'ונרי באלאווינג בן ה-18 מהפיליפינים כאיש הנמוך ביותר בעולם, שגובהו מגיע לכ-60 סנטימטרים.

בני משפחתו של דנגי לא בטוחים מתי הפסיק לגבוה. למעשה, הוא עצמו טוען כי מעולם לא נבדק על ידי רופא. תזונתו, כך דווח, מורכבת בעיקר מאורז, ירקות ולעתים בשר, אך בכמויות קטנות.

בגלל המיקום המרוחק של הכפר בו הוא חי, שממוקם כ-400 קילומטרים ממערב לבירה קטמנדו, הגיע דנגי לתודעה רק לאחרונה, בעת שחוטב עצים שעבד במקום מגוריו נתקל בו, מדד את גובהו והודיע לכלי התקשורת המקומיים בנפאל על קיומו.

במשך כל חייו לא עזב האיש את הכפר בו הוא חי עד לשבוע האחרון, כאשר טס לראשונה בחייו במטוס לבירת נפאל. "אני שמח מאוד להיות בקטמנדו בפעם הראשונה בחיי. הגעתי לכאן כי בכוונתי לשבור את שיא גינס כאדם הנמוך ביותר בעולם", אמר עם נחיתתו בשדה התעופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת