הריאיון האחרון עם העיתונאית שנהרגה

"הם יורים ומפגיזים את העיר, איש לא יכול להחליט איפה זה ינחת", דיווחה הבוקר העיתונאית האמריקנית מריה קולווין מסוריה - במה שהפך לדיווח האחרון. קולווין ידעה מהי מלחמה: יותר מ-20 שנה היא מסקרת קרבות סביב העולם. היא איבדה את עינה בסרי לנקה, דיווחה מצ'צ'ניה והיום אמרה על סוריה: "זה המקום הנורא בעולם". צפו

כמה שעות לפני שנהרגה מארי קולווין, הכתבת האמריקנית של הסאנדיי טיימס הבריטי, היא שוחחה בטלפון עם מגיש ברשת CNN אנדרסון קופר. "זה החמור מכל אנדרסון", אמרה במה שיהפוך שעות מאוחר יותר לדיווח האחרון בחייה. קולווין , כתבת מלחמות וותיקה שעובדת כבר 20 שנה עובר הטיימס סיקרה מלחמות רבות. היא איבדה את עינה בשנת 2001 במהלך סיקור האירועים בסרי לנקה, ומאז הפכה הרטייהלסימן ההיכר שלה.

העיתונאית האמריקנית זכתה בתואר "עיתונאית חדשות החוץ של השנה" מטעם אגודת העיתונאים הבריטית, בין היתר בשל חלקה בסיקור המלחמות בסרביה ובצ'צניה. היא שרדה את הקרבות הקשים ביותר של שני העשורים האחרונים, אבל גם עבורה חומס הייתה בלתי נסבלת.

"אין שום מקום שאפשר לברוח אליו, הצבא הסורי פרוס סביב העיר", אמרה הבוקר לקופר. "הם יורים ומפגיזים את העיר, איש לא יכול להחליט איפה זה ינחת". כך נחתמה השיחה עם קופר וכמה שעות אחר כך, אותה הארטילריה שעליה היא דיברה - חיסלה אותה ולפחות עוד 17 פעילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת