כלי הנשק בתאילנד: רדיו ב-27 דולר

משטרת תאילנד פרסמה תמונות ובהם נראים המחבלים האירנים שעל פי החשד תכננו לפגוע ביעדים ישראלים כשהם אוחזים במכשיר רדיו זול. בדירת המסתור שבה הסתתרו נמצאו מספר מכשירים כאלה ובתוכם חומר נפץ רב. המשטרה המקומית חושדת: האם דיפלומטים הבריחו את חומרי הנפץ לתחומי המדינה?

משטרת תאילנד פרסמה הבוקר תמונות שנלקחו ממצלמות אבטחה מקומיות בבירה בנגקוק, ובה נצפים המחבלים כשהם אוחזים במכשיר רדיו קטן שבו הוסתר, על פי החשד, חומר הנפץ רב העוצמה שנועד לפגוע במטרות ישראליות במדינה.

אל גוף מכשיר הרדיו הזול, שייצורו בסין ועלותו מסתכמת בכ-27 דולרים בלבד, הוצמדו שישה מגנטים שנועדו להצמדת המכשיר ליעד שבו התכוונו לפגוע. בבית המסתור של אנשי החוליה נמצאו בתוך המכשיר ברגים ומסמרים שנועדו לגרום לנזק מרבי במהלך הפיצוץ. משימתם למרבה המזל נכשלה לאחר שהמטענים התפוצצו בדירת המסתור.

המשטרה המקומית עדיין לא יודעת כיצד הצליחו האירנים להכניס את חומרי הנפץ למדינה ונבדק החשד כי הם הוברחו על ידי דיפלומטים מטהרן. אחד החשודים בניסיון הפיגוע בתאילנד, מוחמד חז-אי, הובא לפני זמן קצר לדיון בהארכת מעצרו. חז-אי בן ה-24 נלקח לבית המשפט אחרי שמונה ימים של חקירה אינטנסיבית.

סטיקרים ואופנוע

בתוך כך מפורסם היום בתקשורת התאילנדית כי במסגרת החקירה של המשטרה המקומית נמצאו 40 סטיקרים שהדביקו החשודים בניסיון הפיגוע במדינה מודבקים על אתרים שונים במדינה, עם השם "סג'יל". בין השאר, הודבקו הסטיקרים על גבי תמרורים, רמזורים ושלטי תנועה - המובילים למספר מקומות אליהם תכננו יעדים ישראלים להגיע.

מהחקירה עולה עוד כי החולייה האירנית עקבה אחר הישראלים, ובמסגרת ההכנות לפיגוע נשכר גם אופנוע לצרכי מעקב. האופנוע החשוד אותר על ידי כוחות הביטחון.

בהכנת הידיעה השתתף כתבנו ניר דבורי

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת