צפו: אירן מתרגלת הגנה על הגרעין

ממשיכים להיערך לעימות צבאי: תמרון נוסף של "משמרות המהפכה" מתקיים בימים אלו במרכז הרפובליקה האסלאמית. המטרה: להגן על מתקני הגרעין ואתרים אסטרטגיים רגישים. "בעוד האויב מאיים עלינו, אנחנו רוצים להראות שיש לנו כוח", אמר מפקד "משמרות המהפכה". צפו בתמרון

שוב עושה שרירים: כוחות "משמרות המהפכה" באירן פתחו אתמול בתמרון רחב היקף בשם "זריחה", במסגרתו יתורגלו מערכי המגננה על אתרי רגישים ומרכזיים ברפובליקה האסלאמית - ובהם גם מתקני הגרעין. מפקד הכוחות הקרקעיים של משמרות המהפכה, מוחמד פאקפור, אמר היום כי התרגיל מתרחש בסמוך לעיר יאזד במרכז המדינה, וכולל ניסיון ב"אמצעי לחימה חדישים ומערכות טילים מתקדמות".

התרגיל שנערך בימים אלו הוא חלק מסדרת תרגילים צבאיים רחבי היקף שנערכים באירן בשבועות האחרונים. לפני כחודש נערכו תמרונים דומים של חילות הים והאוויר האירניים, וכן בסמוך למיצרי הורמוז. באחד התמרונים, תורגלו גם לכידתם של טייסי אויב שייפלו בתקיפה על אירן.

"בעוד האויב מאיים עלינו, אנחנו רוצים להראות שיש לנו כוח", אמר במהלך התרגיל מפקד "משמרות המהפכה", הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי. "אנחנו מעוניינים להראות שאנו שומרים על האזור, לרבות מיצרי הורמוז".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת