התחממות בזירה הקוריאנית

למרות שקוריאה הצפונית איימה במלחמה במקרה של תרגול צבאי של שכנתה מדרום, צבא קוריאה הדרומית לא נרתע וקיים היום תרגיל ימי באזור הסמוך לגבול הימי בין שתי המדינות. בינתיים לא נרשמה תגובה מצד המדינה הצפונית, שאיימה בתגובה "חסרת רחמים"

בדרום תרגלו למרות האיום. ארכיון (AP)

קוריאה הדרומית החלה היום תרגילים באש חיה בחמישה איים המקורבים לאזור המריבה עם שכנתה הצפונית. התרגיל החל למרות איום מפורש מצד קוריאה הצפונית, שאם ייערך התרגיל, תתקוף המדינה הקומוניסטית את בעלת הברית של המערב. התרגילים הסתיימו אחרי שעתיים, בינתיים ללא תגובה מצד הצפון.

בכירים בצבא הדרום-קוריאני אמרו לסוכנות הידיעות AP כי הם מוכנים להדוף כל מתקפה. תושבי האיים שבאזור המחלוקת נתבקשו לרדת למקלטים בטרם החל התרגיל. לפני שהחל התרגיל איימה קוריאה הצפונית במתקפה "חזקה פי אלף" מאשר הפצצת האי בקוריאה הדרומית בשנת 2010, בה נהרגו 4 אזרחים.

"קוריאה הצפונית מוכנה לחלוטין למלחמה כוללת והתרגיל יהווה קריסה מוחלטת של היחסים בין שתי הקוריאות", נאמר בהודעה מטעם ה"ועדה לאיחוד השלו של קוריאה", המשתייכת למדינה הצפונית. שתי המדינות נמצאות למעשה במלחמה ב-60 השנים האחרונות.

"אנו מנתרים כל תנועה מצד מחרחרי המלחמה מקוריאה הדרומית", אמר בכיר בכוחות הביטחון בצפון קוריאה, "אם יתגרו בנו, תהיה מתקפת נגד חסרת רחמים". בהמשך השבוע מתכוונים לתרגל בקוריאה הדרומית תמרון ימי נגד צוללות בשיתוף עם ארצות הברית, אך מדובר בתרגיל שיתקיים רחוק מאזור המריבה עם קוריאה הצפונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק