צפו: עץ חג המולד שמאיר את ניו יורק

במרכז רוקפלר בניו יורק הדליקו אמש בפעם ה-82 את האורות על עץ חג המולד המפורסם. אלפים הגיעו לצפות בטקס, ובעץ המרשים המתנשא לגובה של 26 מטרים ומקושט ב-45 אלף נורות צבעונית

אורותיו של עץ חג המולד המפורסם ביותר בארה"ב הודלקו הלילה (חמישי) במרכז רוקפלר בניו יורק - באירוע שנתן, כמדי שנה, את יריית הפתיחה לעונת החגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העץ החגיגי ששוקל כ-13 טון ומתנשא לגובה של 26 מטרים הובא למרכז רוקפלר ממדינת פנסילבניה, שם נשתל ב-1915. ואם תהיתם כמה נורות נדרשות כדי לייצר את המראה המואר והמרהיב - התשובה היא לא פחות מ-45 אלף נורות צבעוניות.

אלפים הגיעו לצפות באירוע החגיגי, שמתקיים כבר 82 שנים, וגם ליהנות מהופעות מוסיקליות של אמנים כמו מריה קארי. גם מי שלא נכח בניו יורק בערב המסורתי יכול היה ליהנות ממנו דרך רשתות הטלוויזיה האמריקניות, ששידרו את כל המתרחש.

הדבר היחידי שהעיב על החגיגות היו ההפגנות שהתקיימו לא רחוק ממרכז רוקפלר, במחאה על ההחלטה שלא להגיש כתב אישום נגד שוטר לבן שגרם למותו של אפרו-אמריקני תושב ניו יורק בחודש יולי האחרון. בעקבות ההחלטה השנויה במחלוקת החליט ראש העיר ביל דה-בלאזיו לבטל את הגעתו לאירוע הדלקת עץ חג המולד.