בזכות התמונה: חייה של התינוקת ניצלו

התאומות הבריטיות סופי ומייגן נולדו כמעט זהות, למעט כמה גרמים שהבדילו ביניהן וגוון העור הצהבהב של סופי שעורר את חשד האם. הרופאים דחו את פניותיה של האם פעם אחר פעם, עד שהציגה את התמונה שהצביעה על השוני בגוון העור. אבל רק אז אובחנה אצל סופי מחלת כבד חמורה - אבחון שהציל את חייה

משמאל: סופי עם גוון העור הצהבהב (פייסבוק)

צילום תינוקות מלווה בדרך כלל את הימים הראשונים בחייהם ומהווה מזכרת להורים ולבני המשפחה הנרגשים. במקרה של התאומות הבריטיות סופי ומייגן, התמונות הפכו לחלק חשוב בחייהן, ואף הצילו את חייה של אחת מהן.

לואיס ליי טומבאן, אמן של התאומות, נהגה להניח אותן זו לצד זו מהרגע שנולדו. מהר מאוד היא הבחינה בזכות התמונות בהבדל הבולט בין צבע עורן של השתיים, הבדל שנראה היטב בתמונה, ועורר את חשדה של האם.

בעוד עורה של מייגן ורוד ובריא, עורה של סופי הפך צהוב עם הזמן והעיד על בעיה בכבד. האם המסורה מיהרה לבית החולים עם סופי והתריעה על הבעיה בגופה. רק לאחר השוואה עם אחותה התאומה, הרופאים הבינו ואבחנו מחלת כבד שסיכנה את חייה של סופי.

"גוון עורה לא היה כמו זה הבריא של מייגן, התמונה הראתה את זה באופן ברור", סיפרה האם, שהודתה לבתה - אחותה התאומה של סופי - על הסיוע, גם אם היה פסיבי. "העובדה שאחותה התאומה שימשה לי כמקור להשוואה, ממש הצילה את חייה", אמרה האם.

תמונה אחת שווה חיים שלמים

האחיות נולדו בחודש אוגוסט 2009 בבית החולים פמבורי שבעיר קנט. למעט הבדל של מספר גרמי במשקלן, היה הבדל ברור בצבע העור של השתיים, שניכר כבר אחרי ימים ספורים. "פעמים רבות קורה שתינוקות נולדים עם גוון צהוב, והרופאים שיילדו את סופי ומייגן לא ראו סיבה מיוחדת לדאגה", סיפרה האם. "אבל עם הזמן ראינו שסופי עייפה יותר מאחותה, ולא הצליחה לינוק כמו שצריך, או להחזיק בקבוק".

לדברי האם, הרופאים אמרו לה שהיא לא צריכה לשאוף שהתאומות יהיו זהות לחלוטין, וכך דחו אותה בכל פעם שהצביעה על ההבדל בגוון העור. היום, אחרי שחייה של סופי ניצלו היא אומרת שידעה כל הזמן שמשהו לא בסדר. "היה לי אינסטינקט, הרגשתי שמשהו לא כשורה", סיפרה.

רק אחרי שבועות של עקשנות אימהית, ראה אחד הרופאים את התמונות, והחליט לבדוק את חשדה של האם על בעיה בכבד. סופי הקטנה פונתה לבית החולים "קינג'ז קולג'" בלונדון, שם גילו שיש בעיה עם העברת נוזלים מכיס המרה שלה לכבד בגלל שהצינורות המקשרים נסתמו. סופי הוכנסה מיד לחדר הניתוח שהצי את סופי הקטנה והעניק לה את חייה בחזרה, ואת הצבע הוורדרד ללחייה. "אני מודה לאל על היכולת להשוות בין שתי האחיות, כך הצלחתי לראות עד כמה חמור הפך להיות מצבה", אומרת היום האם המאושרת והרגועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת