נתקע חודשיים ברכב קפוא - ושרד

פקחי היערות בצפון שוודיה זיהו ביום שישי האחרון תנועה מוזרה בתוך רכב קפוא שעמד בשלג בחודשיים האחרונים. רק כשהתקרבו, גילו בתוכו אדם בן 45 שנתקע שם בסוף דצמבר, ושרד באמצעות אכילת שלג שנמס. הוא הועבר לטיפול בבית החולים, שם הרופאים חושבים שייתכן והסיבה להישרדות המופלאה היא "תרדמת חורף" אליה נכנס האיש

הישרדות - גירסת המציאות בשלג: גבר אחד משוודיה היה לכוד ברכב הקפוא במשך חודשיים, בלי מזון, והצליח לשרוד - כך טוענת המשטרה בצפון שוודיה שנקראה לבדוק את המכונית ביום שישי האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הרכב נמצא בקור של מינוס 30 מעלות, מוזנח בקצה מסלול של שטח מיוער ומבודד ובמרחק של קילומטר מכביש סלול כלשהן.

על פי הדיווחים בשוודיה, הגבר בן ה-45 בקושי דיבר. הוא רק סיפר לשוטרים כי נתקע עם רכבו ב-19 לדצמבר האחרון, ושרד האיש שתיית שלג שנמס. במשטרה אומרים כי אינם רואים שום סיבה להטיל ספק בסיפורו.  

העיתון השוודי "ווסטרבוטן" דיווח כי פקחי היערות היו הראשונים לראות סימני חיים בתוך הרכב. את הרכב עצמו הם ראו מרחוק מספר פעמים, אך התעלמו. רק כשאחד מהם זיהה לפתע תנועה בתוכו, הם מהרו וחפרו את דרכם למקום, ומצאו את הגבר השוודי מכורבל בשק שינה במושב האחורי.

נכנס למצב של "תרדמת חורף"?

השוטר אדי נייברג תיאר את האיש ואמר כי "הוא היה במצב עלוב מאוד, עלוב מאוד, הוא אומר שהוא נמצא שם הרבה מאוד זמן ושהוא שרד ממעט השלג שנמס, וסיפר שלא אכל כלום מאז דצמבר".

הניצול, ששמו עדיין לא פורסם, מחלים כעת בבית החולים האוניברסיטאי של העיר אומאה, ומצבו מוגדר טוב - יחסית למקום שבו היה עד לפני שלושה ימים.

הרופאים בבית החולים בצפון שוודיה טוענים כי אדם יכול לשרוד ללא מזון למשך ארבעה חודשים, כל עוד הוא מכניס לגופו נוזלים. אחד מהרופאים אף טען באזני כתבי העיתון שהוא מאמין כי השורד הקפוא הצליח להיכנס למצב של "תרדמת חורף", בו הגוף צורך מינימום אנרגיה - רק כדי להישאר בחיים.