אנג'לינה ג'ולי מצטרפת למאבק נגד אסד

לקולות הקוראים להתערבות צבאית בסוריה, מצטרפת גם פעילת זכויות האדם וכוכבת העל אנג'לינה ג'ולי. "זה מאמץ עולמי חיובי", הדגישה השחקנית בראיון לרשת "אל-ג'זירה", והשמיעה גם ביקורת נגד רוסיה וסין שממשיכות לתמוך במשטר אסד: "צריך לפקפק בשימוש בווטו שנעשה בגלל אינטרסים כלכליים"

הכוכבת ההוליוודית ופעילת זכויות האדם אנג'לינה ג'ולי מצטרפת גם היא לקריאות להתערבות צבאית בסוריה על רקע שפיכות הדמים במדינה.

ג'ולי הביעה את דעתה על היוזמה הערבית וגם השמיעה ביקורת מפורשת על ההתנגדות של סין ורוסיה במועצת הביטחון. "אני מרגישה שזה מאמץ עולמי חיובי, אבל יש מדינות שבוחרות שלא להתערב", הדגישה הכוכבת בריאיון לרשת "אל-ג'זירה" שהעניקה במהלך מסיבת עיתונאים בסרייבו שבבוסניה לקראת צאת סרטה החדש.

"אני משוכנעת שצריך לפקפק בשימוש בווטו שנעשה בגלל אינטרסים כלכליים במדינה, וצריך לפקפק בשימוש בווטו נגד סיוע הומניטרי", הוסיפה ג'ולי.

שגרירה של רצון טוב

ביוני האחרון ביקרה השחקנית את אלפי הפליטים הסורים, שנמלטו מארצם לטורקיה ושוכנו במחנות פליטים לאורך הגבול בין המדינות. ג'ולי, שהגיעה למקום בתפקיד "שגרירת רצון טוב" מטעם ועידת הפליטים של האו"ם, נתנה פירות וממתקים לאזרחים. לטורקיה הגיעה ג'ולי במטוס פרטי, עליו קופסאות של צעצועים לילדים.

היא ביקרה במחנה פליטים אחד, בו מתגוררים כעת כ-10,000 איש. ג'ולי בילתה כשעתיים וחצי עם כ-1,700 פליטים במחנה אלטינוזו, 20 ק"מ בלבד מהגבול הסורי. לפי הדיווחים בטורקיה, היא שאלה כמה מהם מה שלומם בערבית ורק לאחר מכן נעזרה במתוגרמן.

לאורך המפגש כתבה ג'ולי את הדברים על דף והתעניינה בעיקר במצבם של הנשים והילדים. "האנשים במחנה הזה נמלטו מחשש לחייהם, ורבים מהם חוששים לחיי יקיריהם שנותרו בסוריה", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת