נסיך הולנד נפצע אנוש במפולת שלגים

משפחת המלוכה ההולנדית מכונסת בבית החולים באוסטריה לצד מיטתו של הנסיך יוהאן פריסו, שנפצע באורח אנוש במפולת שלגים במהלך חופשת סקי. יוהאן נקבר חי למשך 15 דקות תחת השלג, עד שחולץ והוטס במסוק לבית החולים, שם נאבקים הרופאים על חייו. מצבו יציב, אך הוא נמצא בסכנת חיים. רה"מ ההולנדי: "מחכים לבשורות"

הנסיך יוהאן ורעייתו מאבל. הולנד מתפללת

הולנד כולה מתפללת להחלמתו של הנסיך יוהאן פריסו, בנה השני של המלכה ביאטריקס, שנפצע באורח אנוש במפולת שלגים שקברה אותו תחתיה במהלך חופשת סקי באוסטריה.

האסון התרחש אתמול באתר הסקי 'לך' במערב אוסטריה, שם מבלה משפחת המלוכה את חופשת הסקי שלה. ביום חמישי האחרון עוד הצטלמו הנסיך עם רעייתו מאבל ובנותיהם זאריה ולואנה לתמונה משפחתית מחוייכת, אולם 24 שעות לאחר מכן התרחש האסון.

על פי הדיווחים מאוסטריה, הנסיך בן ה-43 גלש עם קבוצה של כמה חברים נוספים מחוץ למסלולי הסקי ("אוף-פיסט") כשפגעה בהם מפולת שלג ברוחב של כ-30 מטרים. הנסיך נקבר למשך 15 דקות תמימות תחת השלג, לפני שחולץ והוטס במסוק לבית החולים של אינסברוק.כוחות החילוץ ביצעו בנסיך החייאה ממושכת והעבירו אותו למחלקת טיפול נמרץ, שם מוגדר מצבו "יציב אך עדיין בסכנת חיים". חבריו לסקי הצליחו לברוח בזמן מהמפולת המתקרבת ולא נפגעו.

בהודעה מיוחדת שפירסמו אמו של הנסיך, המלכה ביאטריקס, יחד עם רעייתו הנסיכה מאבל, נמסר כי "הרופאים המטפלים בנסיך יוכלו למסור אבחנה באשר למצבו רק בתוך מספר ימים". ראש הממשלה ההולנדי מרק רות אמר לעיתונאים כי "הרופאים הטובים ביותר מטפלים בו. יש לנו אמון מלא ברופאים האוסטרים, אבל צריך לחכות לבשורות".

משפחת המלוכה ההולנדית נוהגת לבלות את חופשות הסקי שלה באופן מסורתי באתר הנופש היוקרתי במערב אוסטריה. המלכה, יחד עם רעייתו של יוהאן ושתי בנותיו, נמצאות כבר בבית החולים לצידו, ואילו אחיו הבכור יורש העצר וילהלם-אלכסנדר עושה את דרכו לאוסטריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת