פרידה נרגשת מוויטני: "היא שבה הביתה היום"

אלפי בני משפחה, חברים ומעריצים הגיעו הערב לכנסייה הבפטיסטית בניו ג'רזי להלוויתה של וויטני יוסטון שהלכה השבוע לעולמה בגיל 48, ונפרדו מהדיווה בטקס מרגש. "תודה לאלוהים שאיפשר לי להיות נוכח בעולם הזה בו זמנית עם וויטני", אמר סטיבי וונדר, ואילו אחותה ריגשה את כולם: "היום הוא יום של חגיגה, לא של עצב"

נפרדים מוויטני יוסטון (AP)

הדיווה האמריקנית ויטני יוסטון, שהלכה לעולמה השבוע בגיל 48, הובאה היום למנוחת עולמים. הלוויתה נערכה במקום שבו גדלה ובאותה הכנסייה שבה התגלה כשרונה העצום - הכנסייה הבפטיסטית "תקווה חדשה" בניוארק, ניו ג'רזי. אלפי בני אדם הגיעו לטקס האשכבה, בהם בני משפחתה של יוסטון, חברים ומעריצים רבים.

האורחים בניו ג'רזי העלו את זכרה של ילדה בת 11 שענתה לשם החיבה "ניפי" ששרה, כמו אימה, במקהלת הכנסייה. הם הספידו את הכוכבת שחזרה הביתה לארוחות ולמזמורי החג בכנסייה שבה עשתה את צעדיה הראשונים - ושם גם עשתה את דרכה האחרונה.

במהלך הטקס נוגנו, כמובן, כמה משיריה הבלתי נשכחים של יוסטון. בין האמנים שהתכבדו להופיע בטקס עם שיריה של וויטני: אלישיה קייס, סטיבי וונדר וגם בת דודתה של יוסטון - דיאן וורוויק. קווין קוסטנר וקלייב דייוויס, המנטור של יוסטון, נשאו דברים, וידוענים אחרים שהגיעו לחלוק כבוד אחרון לזמרת היו בין היתר אופרה ווינפרי, אלטון ג'ון, ביונסה וביל קוסבי. הזמרת האגדית ארית'ה פרנקלין, שהייתה אמורה להופיע ולשיר בטקס, נאלצה לבטל בשל מחלתה.

אחותה של יוסטון, פטרישיה, אמרה במהלך הטקס כי "היום הוא יום של חגיגה, לא של עצב. העולם חוגג את הרגעים המפוארים של האישה הזו. היום, כמשפחה, אנחנו חוגגים את חייה של האחות, הבת, האם והחברה. חייה היו לעתים בלתי מובנים. כשהצליחה היא הפסידה כמה מחבריה, וצברה כמה אויבים. בכל מקרה, היא המשיכה להעניק מעצמה".

"בפעם האחרונה שלי איתה", סיפרה האחות, "הייתה במלון בוורלי הילטון. היא אמרה שהיא מאושרת, חיה בשביל עצמה אחרי שהקדישה את שנות ה-30 וה-40 שלה לטובת ביתה ובעלה".

הזמר סטיבי וונדר, חבר קרוב של יוסטון, אמר לנוכחים בקהל: "אני רוצה להודות לאלוהים שאיפשר לי להיות נוכח בעולם הזה בו זמנית עם וויטני. בפנטזיה, היה לי גם 'קראש' קטן עליה, אני חושב שלכולם היה". וונדר ביצע את שירו Ribbon in the Sky, שהיה אחד השירים אהובים על וויטני.

השחקן ההוליוודי קווין קוסטנר, שכיכב לצידה של יוסטון בסרט "שומר הראש", אמר בפני הנוכחים: "וויטני שבה הביתה היום. אני מפציר בכולכם לייבש את הדמעות, להשהות את הצער, ולהפסיק את הכעס. היה לנו הרבה במשותף, ואני יודע שרבים מכם יחשבו 'באמת?'. ובכן, וויטני ואני שנינו גדלנו בכנסייה הבפטיסטית, אהבנו לשיר במקהלה, חיכינו לזה מדי שבוע. הכנסייה הייתה המרכז של חיינו החברתיים".

"וויטני, את היית הכי יפה שאישה יכולה להיות", אמר קוסטנר, "השארת אותנו עם הזיכרונות של הילדה הקטנה שצעדה באומץ אל קידמת הבמה הזו, בפני האנשים שהכי אהבו אותה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת