דיווח: מל"טים מארה"ב מבצעים טיסות מודיעין בסוריה

רשת הטלוויזיה NBC הביאה מדבריהם של קצינים אמריקנים בכירים, שסיפרו כי מטוסים ללא טייס טסים בשמי סוריה. "אין בכך כדי לרמז על תקיפה עתידית, אנחנו אוספים מידע על מנת שנוכל להפעיל לחץ מאסיבי יותר על משטרו של אסד בקהילייה הבינלאומית", הצהירו

איסוף מודיעין? מל"טים אמריקנים טסים בסור (חדשות 2)

ארה"ב החלה לקחת חלק פעיל בפיקוח על פעילותו של אסד? גורמים רשמיים בצבא ארה"ב סיפרו לרשת הטלוויזיה האמריקנית NBC, כי מטוסים ללא טייס החלו לצלם ולנטר את תזוזות כוחות הצבא הנאמנים לאסד.

על פי אותם גורמים, הפעילות הזו לא נועדה כדי להתכונן לפעולה צבאית עתידית נגד אסד, אלא כדי להשיג ראיות מספקות למעשים עליהם אחראית הממשלה הסורית. "אנו רוצים ליצור קואליציה בינלאומית נגד מעשיו הנפשעים של אסד, וזו הדרך הנכונה מבחינתנו", הוסיפו אותם קצינים.

ההחלטה להעלות מטוסים ללא טייס לאוויר, הגיעו לאחר שסין ורוסיה הטילו וטו על החלטת מועצת הביטחון של האו"ם לגנות את מעשיו של הנשיא אסד - ולקרוא לו לרדת מהשלטון. "אנחנו רוצים להביא למחויבות של אומות העולם לעתיד העם הסורי, זאת מכיוון שאין לנו לגיטימציה לבצע פעולה צבאית במקום", ציינו גורמים בפנטגון.

במקביל, מדווחת הטלוויזיה הסורית כי סגן שר החוץ הסיני המבקר במדינה, הביע תמיכה ברעיון משאל העם שהבטיח אסד לקיים. "זו הדרך לפתור את המשבר בסוריה", אמר ז'אי ז'ון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת