צ'אבס כינה את יריבו היהודי "חזיר שפל"

בבחירות שיתקיימו בחודש אוקטובר הקרוב בוונצואלה, יתמודד מול הנשיא המכהן הוגו צ'אבס מועמד מפתיע: הנריקה קפרילס, יהודי בן 39. מאז ניצח קפרילס באופן מוחץ בפריימריז, החל צ'אבס במתקפה חסרת תקדים הכוללת הכפשות והפצת שמועות זדוניות נגדו. אתמול הגיעו העלבונות לשיא חדש כשקרא לו "חזיר שפל"

נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס בחר להשתמש במילים חריפות נגד הפוליטיקאי היהודי הנריקה קפרילס, המתמודד מולו על הנשיאות. צ'אבס, שמנהל קמפיין נשכני במיוחד נגד קפרילס היהודי לקראת הבחירות באוקטובר, כינה אותו אתמול "חזיר שפל".

צ'אבס כינה את קפרילס "מר שפל" ואמר כי מחובתו לחשוף את האיש בפני הציבור. "לא משנה כמה פעמים תחליף תחפושת 'שפל', זנב החזיר שלך עדיין מציף מאחוריה, ביחד עם אזני החזיר שלך. אתה נוחר כמו חזיר, רגע, מה אני אומר? אתה כולך חזיר! 'שפל' אל תתחפש, אתה שפל. ככל שתתחפש יותר, כך המפגש היומיומי שלך איתי יהיה גרוע יותר", אמר הנשיא מוונצואלה.

"לא תהיה לך הזדמנות להימנע מעימות עם צ'אבס", המשיך הנשיא בחריפות, "משום שזה עימות חזיתי עם הפטריוטים שלנו והכבוד הלאומי של העם", אמר מול קהל של תומכי מפלגתו וחבריו, ביניהם השחקן האמריקני שון פן.

מאז ניצח ניצחון מוחץ בבחירות המקדימות בסוף השבוע שעבר, מתומדד קפרילס בן ה-39 עם מבול של עלבונות. פרשנים מטעם הממשל ותומכי צ'אבס הטילו את מיניותו בספק וכן אמרו כי שורשיו היהודיים והציונות שלו הם פגע-רע. תומכיו של צ'אבס הרחיקו לכת והפיצו קריקטורה שלו כשהוא עוטה צלב-קרס וכינו אותו "בובה של וושינגטון".

קפרילס בעצמו אמר כי הוא מתכוון להמשיך בדרך הישר ולא ייגרר ל"תחרות השלכת הבוץ" שפתח מולו צ'אבס. לדבריו, הוא ימשיך להתמקד בבעיות היומיומיות של המדינה, כגון פשע, אבטלה ואינפלציה. קפרילס העיד שהוא מעוניין לאמץ את המודל הכלכלי הברזילאי, מגדיר עצמו כשמאל-מרכז פרוגרסיבי וטוען כי המודל הכלכלי שלו יתבסס על מדיניות הרווחה הנוכחית של הממשל, למרות שצ'אבס טוען כי יריבו זומם בסתר לפרק אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת