עצרת האו"ם אישרה הצעת החלטה הקוראת לאסד להתפטר

ברוב מוחץ של 137 מדינות בעד מול 12 בלבד נגד, אישרה הלילה עצרת האו"ם את הצעתה של הליגה הערבית לפיה על אסד לפרוש מתפקידו. גם הפעם, בדומה להחלטת מועצת הביטחון, התנגדו סין ורוסיה

הלחץ על אסד גובר - עצרת האו"ם אישרה הלילה ברוב גדול הצעה "בלתי מחייבת" של הליגה הערבית, לפיה נשיא סוריה בשאר אסד צריך לפרוש מתפקידו בשל הרג האזרחים במדינה.

הספירה הראשונית הראתה שבעד ההחלטה, הדומה לזו שרוסיה וסין הצביעו נגדה במועצת הביטחון בתחילת החודש, הצביעו 137 מדינות. 12 מדינות הצביעו נגד ו-17 נעדרו מההצבעה. שלוש מדינות, עם זאת, טענו כי קולותיהן לא נספרו בלוח האלקטרוני.

רוסיה וסין הצביעו גם הפעם נגד ההצעה. בתחילת החודש הובילה התנגדותן למהלכים נגד אסד לביקורת עולמית נרחבת וגם לברכתה של אירן. בניגוד להצבעות במועצת הביטחון של האו"ם, בעצרת הכללית אין לאף מדינה אפשרות להטיל וטו, אך מנגד - החלטות העצרת אינן מחייבות.

"מזימה להפלת השלטון"

"היום שלחה עצרת האו"ם מסר ברור לעם בסוריה - העולם איתכם", כך אמרה בתום ההצבעה שגרירת ארה"ב באו"ם סוזן רייס. "אסד מעולם לא היה מבודד יותר" הוסיפה.

שגריר סוריה באו"ם ג'עפרי דחה את ההצעה וטען כי עצרת האו"ם מהווה חלק ממזימה להפיל את השלטון בסוריה ולאפשר לטרוריסטים להשתלט על המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת