מארין לה-פן מחפשת את אהדת ישראל

חודשיים לפני הבחירות לנשיאות צרפת, כולם מדברים על סרקוזי מול אולנד, מועמד הסוציאליסטים, אבל התופעה האמיתית של הבחירות הללו היא דווקא מארין לה-פן - מנהיגת הימין הקיצוני - שירשה את מקומו של אביה ומאיימת על שני המועמדים העיקריים צרפתים ולא רק עליהם. צפו בראיון מיוחד עם לה-פן

מארין לה-פן נמצאת כבר בעיצומו של המבחן הפוליטי הגדול שלה. שנה אחרי שנבחרה לעמוד בראש החזית הלאומית, התנועה שייסד אביה הלאומן הקיצוני ז'אן מארי לה-פן, היא כבר עמוק במערכת הבחירות לנשיאות. וכמו אביה, גם היא כבר הוכיחה שהיא גורם שאין לזלזל בה.

"כיום הגלובליזציה היא בעיה מרכזית", אומרת לה-פן בריאיון מיוחד לחדשות 2. "היעלמותם של הגבולות, מחיקתן של האומות, שמי שמטיפים לאידיאולוגיה הגלובליסטית הזו רוצים לממש, כל אלה מאלצים אותנו לתת מענה לסכנות האלה".

לה-פן הבת, "שיבוט של אבא" כמו שקראה לה אמה, רוצה מאוד שקהל ישראלי ישמע את דעותיה ויראה פרצוף אחר, מאיים פחות, של הימין הקיצוני - מאשר זה של אביה הקשיש.

"אבא שלי נלחם לצידכם בסואץ"

"אני לא מגנה את אבא שלה", הבהירה הבת בריאיון. "בישראל יש רושם לא נכון על ז'אן מארי לה-פן. מה שהישראלים לא יודעים, כי לא אמרו להם, הוא שז'אן מארי לה-פן נלחם לצידם במלחמת סואץ".

בנושא האנטישמיות העכשווית בצרפת אמרה לה-פן: "יש, כמובן. האנטישמיות בצרפת היא פעמים רבות תוצאה של פונדמנטליזם אסלאמי. אין אנטישמיות ב'חזית הלאומית', באותה מידה צרפתים רבים רואים בממשלה הנוכחית בישראל ממשלת ימין קיצונית, וסבורים שמר אביגדור ליברמן פשיסט - האם זה נכון? זה שאנשים אומרים משהו לא עושה אותו נכון בהכרח".

חשוב לה להראות שהלאומנות הלה-פנית לא מסתכמת רק במאבק בהגירה ובאסלאם הקיצוני, שהיא ידידה של ישראל שמרשה לעצמה גם לבקר אותה. זו הדרך שלה ללגיטימציה גדולה יותר, אבל זו עדיין לאומנות קיצונית - פר-אקסלנס. אם זה היה תלוי בלה-פן, צרפת הייתה מתנתקת מהאיחוד האירופי ומהאירו.

גם במדיניות חוץ היא לא שגרתית. בריאיון אמרה על האיום האירני, "אני חושבת שמדובר במלכודת, שבמהותה מעודדת מתקפות על אירן, מה שיהפוך את אירן לקדושה מעונה. וכך המנהיגים החשובים של האזור עלולים להתלכד סביבה, כל הפונדמנטליסטים האסלאמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת