"אבטחת הקהילות היהודיות תוגברה"

במזכר שהגיע לידי רשת CNN מביעים גורמים בממשל האמריקני דאגה מכך שאירן או בעלות בריתה ינסו להוציא לפועל פיגוע כנגד מוסדות יהודיים בארה"ב. עם זאת, נמסר כי אין מודיעין על ניסיון נקודתי בשלב זה אך האבטחה סביב המוסדות היהודיים הוגברה

חשש גם בארה"ב. צילום ארכיון (רויטרס)

בעקבות המתח הגובר סביב סוגיית הגרעין האירני ולאחר מספר ניסיונות פיגוע נגד שגרירויות ישראל בעולם, גורמים בארה"ב מודאגים שאירן או שלוחותיה ינסו להוציא לפועל פיגוע גם נגד מטרות יהודיות בארה"ב. בשלב זה אמנם אין מודיעין נקודתי, אך האבטחה סביב מוסדות יהודיים מתוגברת בימים אלו - כך מדווחת רשת CNN המצטטת תדרוך מודיעיני שהגיע לידיה.

המשרד האמריקני לביטחון פנים וסוכנות הביון הפדרלית, ה-FBI, שלחו לכוחות השיטור המקומיים ולגורמי אכיפת החוק ברחבי ארה"ב סיכום תדרוך ובו נמסר כי אין התרעה ספציפית לפגיעה בקהילה יהודית כלשהי בארה"ב, למרות אירועי השבוע האחרון בעולם.

"אין בידינו מידע נקודתי שאירן או בעלת ברית שלה קבעה נקודה יהודית כלשהי כמטרה. הסנקציות הכלכליות והאיום הצבאי כנגד תוכנית הגרעין של אירן מעידים כי המתח עם אירן לא יפחת בתקופה הקרובה ואנו נשארים מודאגים מאפשרות שאירן תבצע פיגוע בתוך ארה"ב, בהתחשב בניסיון האירני האחרון להתנקש בשגריר סעודיה בארה"ב", נכתב בתזכיר.

השרה האמריקנית לביטחון פנים ג'נט נאפוליטנו קיימה שיחת ועידה בת 45 דקות עם מנהיגים מהקהילה היהודית בארה"ב באותו יום בו הופץ התזכיר, בה נאמר כי אין מידע על איום ממוקד מצד אירן או חיזבאללה, אך לאור האירועים האחרונים היא הפצירה בהם להיות ערניים. במקביל, היא הורתה לכוחות השיטור המקומיים להגביר את הסיורים והאבטחה סביב מוסדות יהודיים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת