הודו: "פריצת דרך בחקירת הפיגוע"

חקירת פיגוע הטרור נגד רכב השגרירות ה ישראלית לפני יומיים מניבה פירות: המשטרה עצרה 5 חשודים שזוהו בתמונות מצלמות האבטחה. האופנוע ששימש את המחבל נמצא נטוש בדרום העיר ועל פי הידיעות, ישנה תמונה של המחבל עצמו, רגע לפני השלכת המטען

דלהי - הרכב שנפגע (רויטרס)

משטרת דלהי טוענת שהגיעה לפריצת דרך בחקירת פיגוע הטרור נגד רכב השגרירות הישראלית ביום שני האחרון: החוקרים טוענים שמצלמות האבטחה סיפקו להם תמונה של האופנוען שהשליך את מטען הנפץ לרכב ושל חמישה מעורבים נוספים, ככל הנראה תצפיתנים, שעבדו יחד עם האופנוען. החמישה האחרונים זוהו ועוכבו לחקירה.

גם האופנוע האדום ששימש את המחבל נמצא נטוש בדרום העיר. בתמונות מצלמות האבטחה מאזור השוק חאן, ניתן לראות חלק מהחשודים שנעצרו מסיירים סביב השגרירות הישראלית .

הודו, היבואנית הגודלה ביותר של נפט אירני, שוקלת לשנות את מדיניות הצריכה

על פי הדיווח, טלי יהושע קורן שנפגעה בפיגוע, ישבה עם איש השירות הדיפלומטי הישראלי במסעדה סמוכה זמן קצר לפני המתקפה. כשנפגעה היא הייתה בדרכה להוציא את ילדיה מבית הספר.

בישראל ממשיכים להפנות אצבע מאשימה לאירן. על פי הדיווחים, מספר מומחים משירותי המודיעין הישראלים הגיעו לדלהי כדי להשתתף בחקירת האירועים, אבל במשרד החוץ בירושלים מודיעים שיש להם אמון מלא בכוחות הביטחון ההודים.

הודו, היבואנית הגדולה ביתר של נפט מאירן, בוחנת עכשיו שוב את קשריה עם הממשל בטהרן בעקבות הפיגוע. אירן מצדה מכחישה כל קשר לפיגוע בדלהי, כמו גם לניסיונות הפיגועים הכושלים בבנגקוק ובטיביליסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת