תאילנד: המטרה - שגריר ישראל

בכיר במודיעין בתאילנד אומר כי המחבלים תכננו לפגוע בדיפלומטים ישראלים ובראשם השגריר. עוד נמסר, כי בחיפוש בדירתו של האדם שניסה לפוצץ מטען, נמצא מגנט דומה בהרכבו למגנטים שאותרו בזירות בהודו ובגאורגיה. אירן מכחישה: איננו קשורים

פריצת דרך בחקירת הפיגועים בגאורגיה ותאילנד? לאחר דיון שהתקיים בנוכחות גורמי ביטחון בכירים בבנגקוק, אמר ראש מועצת הביטחון הלאומית של תאילנד, כי מגנט שנמצא בביתו של סעיד מוראדי, שהתפוצץ אמש בבירה התאית, דומה בהרכבו למגנטים שנעשה בהם שימוש בפיגוע בהודו ובניסיון הפיגוע בגאורגיה.

הממצא, שאולי יכול לקשור בצורה טובה יותר את שרשרת הפיגועים לאירן, התגלה בדירתו של מוראדי, שם נעשה חיפוש לאחר שניסה להשליך מטען חבלה לעבר כוח משטרה שהגיע לעצור אותו. במהלך הפיצוץ איבד מוראדי את אחת מרגליו, כאשר השנייה נקטעה בבית החולים בבנגקוק. בנוסף, עצרה המשטרה שניים משותפיו לדירה בנמל התעופה המקומי, כאשר ניסו להימלט מהמדינה למלזיה.

גורם מודיעין בבנגקוק אומר היום כי מקורה של התארגנות הטרור שנחשפה היא באירן. "הם רצו לפגוע בדיפלומטים ישראלים ובהם בשגריר ישראל בתאילנד", הוסיף הגורם.

עם זאת, ברפובליקה האסלאמית מכחישים את הקשר לפיצוצים. "ישראל מנסה לפגוע ביחסים הידודתיים וההיסטוריים בין אירן לתאילנד", אמר היום דובר משרד החוץ האירני ראמין מהמנפרסט. "אירן מוכנה לשתף פעולה עם השלטונות בתאילנד על מנת לחשוף את הגורמים העומדים מאחורי הפיגוע".

אירן: "פועלים באסטרטגיית - איום תחת איום"

שר ההגנה האירני גנרל אחמד וחידי מבהיר היום כי אירן אימצה אסטרטגיה חדשה - "איום תחת איום". לפי דיווחים, צפוי היום נשיא אירן אחמדינג'אד להודיע על הפעלת מתקן העשרת אורניות תת-קרקעי בפורדו.

במהלך טקס האזכרה וחלוקת תואר דוקטור של כבוד לשני מדעני הגרעין האירנים האחרונים שחוסלו, אמר הגנרל וחידי כי אירן אימצה אסטרטגיה חדשה על פי הנחיית המנהיג הרוחני חימנאי. לדבריו, טהרן תפעל בצורה של "איום תחת איום", מול אויביה.

בנוגע לסדרת הפיגועים האחרונה, שר ההגנה האירני לא חוזר על ההכחשה הגורפת שפרסם אתמול משרד החוץ האירני. לדברי וחידי, הפיגועים האלה הם מעשה ידיהם של עמים שסובלים גם הם מהטרור הציוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת