האמריקנים שוב שטים במצרי הורמוז

נושאת המטוסים האמריקנית "אברהם לינקולן" עברה במיצרי הורמוז, זאת לאחר המתח הרב ששרר בשבועות האחרונים במקום. נציגי ממשל אירנים בכירים איימו כי המיצרים ייסגרו לתנועה בעקבות הסנקציות שמטיל המערב, הפנטגון הגיב לדברים בתקיפות. כעת נראה שהאירנים היו הראשונים למצמץ והתקפלו מהצהרותיהם הלוחמניות

נושאת המטוסים האמריקנית "אברהם לינקולן" עברה היום דרך מצרי הורמוז הסמוכים לחופי אירן מבלי לעורר צעדי אכיפה מצד חיל הים של הרפובליקה האסלאמית. נושאת המטוסים חלפה במקום לאחרונה לפני כשלושה שבועות, אך מאז פרץ משבר סביב המצרים שגרר הצהרות לוחמניות מצד גורמים אירניים בכירים.

כתב רשת ה-BBC שהיה על סיפונה של נושאת המטוסים דיווח כי בשלב מסוים צוות ה"אברהם לינקולן" החסיר פעימה כאשר ספינת סיור של הצי האירני התקרבה למרחק של מספר מאות מטרים ממיקומה של נושאת המטוסים. הספינה האירנית עצרה והסתובבה לאחר מכן ובכך נמנעה תקרית צבאית חמורה. נושאת המטוסים האמריקנית נוהגת להפליג יחד עם ספינות מלחמה נוספות המאבטחות אותה בדרכה ובשיוטים ברחבי העולם.

גורמים רשמיים באירן השמיעו לאחרונה במספר הזדמנויות שונות איומים לסגור את המיצרים דרכם זורם כ-20% מהנפט העולמי, זאת על מנת להביע את מחאתם נגד הסנקציות שהמערב מטיל על המדינה. בפנטגון הגיבו בתקיפות להצהרות האירניות הלוחמניות והבהירו כי צעד כזה יגרור פעולה אמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת