ארה"ב: הצצה למוחו של גבר שהתעלל ורצח ילדה בת 7

ריאן ברון בן ה-20 רצח בליל 2 בדצמבר את הילדה ג'ורליס ריברה בת ה-7 מג'ורג'יה, לאחר שכלא אותה והתעלל בה. חודש לאחר מעצרו, התוודה ברון על המעשים הקשים - מול המצלמות. "אני מתחרט על כל מה שעשיתי", אמר. "הלוואי שיכולתי לצפות במשחק של הג'אינטס בסופרבול"

הצצה למוחו של ריאן ברון (AP)

"לא הייתה לי כוונה, כלומר, להרוג ילדה", אמר הרוצח ריאן ברון למשטרה לאחר שהודה שהתעלל בילדה בת 7, שיסף את גרונה והשליך את גופתה בפח אשפה בבניין דירות בג'ורג'יה, ארה"ב.

בריאיון גלוי-לב בן שלוש שעות, מצולם מול החוקרים, פירט ברון בן ה-20 כיצד ומדוע הוא פיתה את הילדה לתוך דירה ריקה - ומתי קיבל את ההחלטה לרצוח אותה. רוצחי ילדים מורשעים בדרך כלל לא מסכימים לראיונות כנים מסוג זה עם המשטרה ובמקרה הזה, ברון נתן לחוקריו הצצה לתוך ראשו של רוצח.

צפו בחלקים מהריאיון:

"מעולם לא עשיתי דבר כזה בחיי", אמר ברון, ושיחזר את מחשבותיו לאחר המעשים הקשים: "'האם הולכים לתפוס אותי?' לא חשבתי שזה יקרה. השתגעתי כל כך שהשארתי את הכפפות ואת החבלים על הרצפה". כפפות העבודה וחבלי הפלסטיק היו בין הראיות שסייעו בהרשעת ברון ברצח, שבוצע ב-2 בדצמבר בשנה שעברה.

הרוצח השתתף בחיפושים

בליל הרצח, ברון שהיה אב הבית בבניין הדירות, הצליח להשיג את תשומת לבה של ג'ורליס ריברה בת ה-7 כשהיא עזבה את מגרש המשחקים כדי להביא משקאות לחבריה. מוקדם יותר הבחין הרוצח שריברה השאירה נעל רולר-סקייט מחוץ לביתה. הוא צילם את הנעל ובעזרת התמונה משך אותה לתוך דירה ריקה.

כשהייתה שם, הוא התעלל בה, הכה אותה ושיסף את גרונה. במשך 3 ימים חיפשה המשטרה אחר ג'ורליס. ברון אפילו השתתף בחיפוש באחד הערבים. החוקרים איתרו לבסוף את גופתה בפח אשפה בבניין. ברון היה עצור במשך חודש לפני שהחליט להתוודות. עוד באותו ערב קיים את הריאיון המצמרר.

יומיים לאחר מכן, תלה עצמו ברון בתא הכלא באמצעות חולצה. במהלך הריאיון ניתן לראות כיצד החוקרים מפעילים טכניקות שונות כדי לרכוש את אמונו של ברון. לפתע אומר ברון שרק אחרי שהילדה ביקשה ללכת לשירותים, הוא הבין שהוא עלול להיכנס לכלא אם ישחרר אותה בשלב זה. כך, החליט לרצוח אותה.

"הלוואי שיכולתי לצפות במשחק של הג'אינטס בסופרבול"

"אני יודע שקשה לומר את זה, אבל אני חושב שמה שקרה לא היה קורה אם היא לא הייתה הולכת לשירותים", אמר הרוצח. "מה שנעשה נעשה. כבר הלכתי לבית המשפט. אבל אני לא יודע איך זה קרה".

למרות שבחקירתו אמר שתכנן תחילה לאנוס את הילדה, באותו הריאיון הכחיש את הדברים: "לא נגעתי בה, נקודה, עם כלום. זה מה שהייתי צריך להגיד, אבל לא אמרתי, אני יודע לא נגעתי בה".

"אני מתחרט על כל מה שעשיתי", הוסיף ברון בחרטה מצמררת. "הלוואי שעדיין הייתי עובד. הלוואי שיכולתי לצפות במשחק של הג'אינטס בסופרבול. אבל נראה שאני לא אעשה כלום מזה". יומיים לאחר מכן, כאמור, הוא התאבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת