מחבל אירני נפצע קשה בפיצוץ מטען בבנגקוק

כלי התקשורת בתאילנד מדווחים על 2 פיצוצים שנשמעו בלב שכונת מגורים ועסקים בבירה בנגקוק. מדיווחים ראשוניים עולה כי מחבל אירני השליך פצצה על מונית וכשנמלט מהשוטרים ניסה להשליך פצצה נוספת ופצע את עצמו

נמשך גל הטרור העולמי? גבר, ככל הנראה אזרח אירני, נפצע באורח קשה בבנגקוק בירת תאילנד כשפצצה שנשא התפוצצה וגרמה לקטיעת רגליו. כך דיווחו גורמי משטרה וממשל לסוכנות הידיעות רויטרס.

מדיווחים ראשונים על האירוע עולה כי הגבר השליך פצצה על מונית ברובע במרכז בנגקוק. כשהשוטרים ניסו להשתלט עליו הוא ניסה להשליך פצצה נוספת - אך נכשל ונפצע קשה. נהג המונית סיפר לתחנת טלוויזיה מקומית כי האיש השליך את הפצצה ואז נמלט.

"המשטרה שולטת במצב", אמר דובר המשטרה. "אנחנו חושדים שהחשוד מאחסן חומרי נפץ נוספים בתוך ביתו". הרשויות חושדות כי המחבל ממוצא אירני בגלל דרכון שנמצא על גופו לאחר המעצר.

מפקד המשטרה המקומית סיטיפאב באיפרסרט אמר לסוכנות הידיעות AP כי הפיצוצים אירעו כ-100 מטרים זה מזה ברובע עמוס בעסקים ובבתי מגורים. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי התנועה באזור נעצרה.


נחמיה וילהלם, מנהל בית חב"ד בנגקוק, אמר בריאיון לערוץ החדשות כי הפיצוץ אירע באיזור המרוחק מהאזורים המוכרים כ"ישראלים" בעיר. "באזור שלנו הכל שקט ורגיל", הדגיש וילהלם. "יש לנו אבטחה כל הזמן, הגברנו את האבטחה מאז לפני כמה שבועות שהיו את ההתרעות הממוקדות בבנגקוק. אין פה פאניקה ואין פה לחץ, ולא נראה שיש סיבה ללחץ".

האירוע בבנגקוק מגיע יממה אחרי הפיגוע בהודו שבו נפצעה טלי יהושע קורן, אשת הדיפלומט הישראלי בניו-דלהי. יחד עם יהושע קורן, נפגע גם נהג הרכב המקומי שהסיע אותה. האירוע ארע שעות ספורות אחרי שבגאורגיה נוטרל מטען חבלה שהוטמן ברכבו של עובד השגרירות בבירה טביליסי, למרבה המזל - מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת