סופית: וושינגטון אישרה נישואים גאים

וושינגטון הפכה אמש (שעון ישראל) באופן רשמי למדינה השביעית בארה"ב שמאפשרת נישואים לבני זוג מאותו המין בשטחה. זאת, לאחר מאבק חוקתי ארוך שטרם הסתיים. המועמד הרפובליקני לנשיאות ריק סנטורום תקף את ההחלטה

כריסטין גרגואיר חותמת על הצו (רויטרס)

פעילי זכויות האדם בארה"ב רושמים לעצמם הישג נוסף, עם הפיכתה של מדינת וושינגטון לשביעית במספר שמכירה בנישואים של בני זוג מאותו המין. המתנגדים לחוק, עליו חתמה המושלת כריסטין גרגואיר, ממשיכים עם לפעול לביטולו.

החוק זכה לאישור סופי מהמחוקקים ביום רביעי האחרון ונחתם אמש (שעון ישראל). עם זאת, הוא לא ייכנס לתוקף לפחות עד תחילת חודש יוני, כך לפי כללי החקיקה במדינה.

המתנגדים לחוק מנסים כעת למנוע את החלתו בעזרת הצבעה שעלולה לעכב אותו עוד, ואף לבטלו לחלוטין. ועדיין, החתימה על הצו מהווה עוד ניצחון-מפתח לפעילים למען זכויות הקהילה בגאה בארה"ב. בשבוע שעבר הכריז בית המשפט הפדרלי כי האיסור על נישואי גייז בקליפורניה הוא בלתי חוקי, ואתמול אישר גם הסנאט של מדינת ניו ג'רזי נישואים גאים.

"לא הגיע הזמן?"

מושלת וושינגטון, דמוקרטית וקתולית, חתמה על החוק כשמסביבה מחיאות כפיים רבות בטקס בבית הנבחרים במדינה. "זהו רגע גאה במיוחד", הכריזה, "אני גאה במי ומה שאנחנו כמדינה".

בציפייה לצעדים נגד החוק החדש אמרה גרגואיר, "אני מבקשת מכל הוושינגטונים להביט לתוך לבבותיהם ולשאול את עצמם - לא הגיע הזמן?".

נושא הנישואים הגאים צפוי להיות מרכזי גם במירוץ לראשות המפלגה הרפובליקנית. המועמד ריק סנטורום, מתנגד ידוע ונחרץ לדבר, יגיע בקרוב לוושינגטון והוא צפוי לתקוף את הצעד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפן לחדשות 2 בפייסבוק