בת 5 חולצה ממפולת של 10 מטר שלג

כוחות ההצלה בקוסובו לא האמינו שיצליחו לחלץ מישהו מבני המשפחה שנקברו בעומק 10 מטרים של שלג, אולם לפתע הם שמעו קול של ילדה קטנה הזועקת לעזרה. הילדה בת ה-5 חולצה בשלום לקול שאגות השמחה של המחלצים, אך רק מאוחר יותר התבררה הטרגדיה: הוריה ו-7 בני משפחה ששהו בבית נהרגו

גל הקור שפוקד את אירופה מביא עמו כמויות גדולות של שלג שהפכו סכנה ממשית לחיי אדם: כוחות הצלה הוזעקו אתמול לכפר נידח בדרום קוסובו, לאחר ששבעה בתים בכפר נקברו תחת 10 מטרים של שלג.

מראה הבתים שקרסו תחת המשקל הרב לא הותירו סיכויים רבים לתושביהם, אך לאחר פעולות פינוי הצליחו המחלצים להגיע לאחד הבתים והצילו ילדה בת חמש שהייתה לכודה בהריסות.

לצד השמחה הרבה על חילוץ הילדה התגלתה הטרגדיה: תשעה מבני משפחתה של הילדה, בהם שני הוריה, נהרגו במפולת, והיא נותרה לבדה. יתר הבתים בכפר מלבד אחד לא היו מאוכלסים.

המחלצים סיפרו ששמעו את צלצול הטלפון הנייד שהיה ברשותה של הילדה, והצליחו להגיע אליה באמצעותו. החילוץ המרגש תועד בכלי התקשורת ובו נראם המחלצים מריעים בשמחה ברגע שגילו את הילדה בחיים. הם שלפו אותה מתוך השלג המומה ומבולבלת, אבל בחיים. המחלצים כיסו אותה מיד בשמיכות חמות והבהילו אותה לבית החולים כדי לטפל בפגיעות הקור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת