הנשיא התלת מימדי הראשון

בבית הלבן גייסו את הטכנלוגיה המתקדמת ביותר בעולם כדי ליצור דגם של פניו של ברק אובמה - "המדויק ביותר של מנהיג שנעשה אי פעם". סרטון שפורסם מתעד את תהליך יצירת הפורטרט ומציג את המשמעת העצמית הגבוהה של הדוגמן הנשיאותי. כך זה נראה

הבית הלבן מגייס את הטכנולוגיה החדישה ביותר בתחום מדפסות התלת מימד כדי ליצור דגם מושלם של פני הנשיא האמריקני ברק אובמה. היום (רביעי) פורסם סרטון שמלווה את עבודת אנשי חברת הטכנולוגיה Smithosonian שיוצרים את הדגם הנשיאותי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מאנשי החברה הסביר כי "הפרויקט הזה התחיל כשניסינו ליצור מסיכה מושלמת של הנשיא המנוח אברהם לינקולן, אבל ליצור את פניו של נשיא חי זה הרבה יותר קל". כדי ליצור את מה שמכונה על ידם "פורטרט תלת מימדי", הושיבו הוא וחבריו את אובמה בחדר, כשעשרות מצלמות ומנורות מדדו, שינו ותיעדו את האור סביבו.

הנשיא אובמה מתרשם ... מעצמו (הבית הלבן)

"לא מדובר כאן בדמיון אומנותי לנשיא", הבהיר אחד הטכנאים. "למעשה, יש כאן רמת דיוק של אחד חלקי מיליון של כל חלקיק". יתרון נוסף הוא, שאחרי תהליך הצילום ניתן ליצור אין סוף פסלונים נשיאותיים שכאלה.

אובמה, שאולי כבר חושב על הימים שאחרי סוף כהונתו, תקופה שתתחיל בעוד שנתיים, הקשיב להוראות ודגמן במשך דקות ארוכות - למען ההיסטוריה.