דיווח: "חיל הים של משמרות המהפכה בונה ספינות התאבדות"

באירן ממשיכים להתכונן לפלישה אפשרית של כוחות המערב למיצרי הורמוז, ועל פי גורמים אמריקניים בכירים - הפעילות שם עלולה לגבות קרבנות רבים. "חיל הים האירני רכש באחרונה עשר צוללות, בנוסף לספינות שיכולות לשמש למשימות התאבדות נגד כוחותינו", הזהיר קצין בכיר בצבא ארה"ב

נשיא אירן אחמדינג'אד, מכין את הקרקע לפלי (חדשות 2)

בשבועות האחרונים תרגל חיל הים האירני את מיצרי הורמוז שבמפרץ הפרסי, כחלק ממתקפת נגד אפשרית להטלת סנקציות נרחבות עליה בשל כוונתה לפתח נשק גרעיני.

אמש בתדרוך לעיתונאים, הזהיר מפקד הצי האמריקני כי במידה וכוחותיו ינסו לפרוץ את הסגר, הם ייתקלו בספינות נפץ מטעם משמרות המהפכה. "הם הגדילו את מספר הצוללות שברשותן, וגם רכשו מספר ספינות שיכולות לשמש למשימות התאבדות בשעת הצורך", כך אמר מרק פוקס.

בנוסף, הדגיש פוקס את היכולות האירניות לירי טילים ארוכי טווח. "אנחנו עוקבים בעניין אחר ההתפתחות של טילים ורקטות שיכולות לפגוע בספינות הצי שלנו, וגם כמובן על המשך תכניתה הגרעינית". פוקס הוסיף כי "האירנים יכולים להקשות עלינו במהלך פעילות מבצעית ואנחנו לוקחים את האיומים שלהם ברצינות".

רק לפני שבוע: תרגול נרחב במיצרי הורמוז

משמרות המהפכה קיימו בשבוע שעבר תמרון ימי בסמוך למיצרי הורמוז, שבועות ספורים לאחר סיומו של תמרון חיל הים האירני באזור. על פי הדיווחים מאירן, במסגרת התרגיל ספינות מלחמה יבצעו תמרונים באזור במהלך החודש הקרוב.

כבר לפני חודש הודיע מפקד חיל הים האירני, סרדאר פדווי, כי התרגיל של משמרות המהפכה יתקיים במהלך פברואר, כחלק מסדרת תרגילים שמתכוונת אירן להמשיך בהם באזור. לדברי פדווי, התרגיל צפוי להיות שונה במהותו מהתרגיל הימי שהסתיים השבוע, ואשר דימה את סגירתם של מיצרי הורמוז במקרה של פעולה צבאית נגד אירן.

לאחרונה מאיימת אירן להחריף את צעדיה בעניין מיצרי הורמוז. "כל כלי שייט מלחמתי, של כל מדינה, שיבקש לעבור במיצרים ללא תיאום או אישור מכוחות חיל הים האירניים, ייעצר על ידי הכוחות המזויינים", אמר בחודש שעבר חבר הפרלמנט נאדר קאזיפור, כפי שדווח בכלי תקשורת מקומיים. "תכניתנו תוצג ותובא לאישור בדיון הבא בפרלמנט, בשבוע הבא", הוא הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת