נזירה טיבטית הציתה את עצמה בסין

טנזין צ'אוזין בת ה-18 היא האחרונה מבין 18 אזרחים טיבטים אשר הציתו את עצמם בשנה האחרונה במחאה על מדיניות סין בשטח טיבט. לפי דיווחי ארגוני זכויות אדם, טנזין - חברה במנזר הנאמן לדלאי לאמה - כנראה שרדה את ההצתה. "חיילים ושוטרים באו מיד ולקחו אותה משם", דווח

טנזין צ'אוזין. מחאה נגד סין (free Tibet)

נזירה טיבטית בת 18 הציתה את עצמה במערב סין, בצעד המחאה האחרון נגד התנהלותה של בייג'ינג במחוזות הטיבטים בה שולטת סין. קבוצת המחאה "freeTibet" פרסמה את האירוע.

בהצהרה מטעם הארגון נכתב כי הנזירה הצעירה, טנזין צ'אוזין, הציתה עצמה אתמול וכנראה ששרדה את הפגיעות הקשות. טנזין היא חברה במנזר מאמאה שבמחוז סיצ'ואן. לפי ההודעה, בת ה-18 צעקה ססמאות מחאה נגד ממשלת סין לפני ההצתה, בצומת סמוך למנזר בו חיה.

"חיילים ושוטרים באו מיד ולקחו אותה משם", נכתב בהודעה. "לאחר מכן, חיילים הקיפו את המנזר ואטמו אותו לחלוטין". כ-18 נזירים, נזירות ואזרחים טיבטים הציתו את עצמם ב-2011, ולפי הארגון - 12 מהם מתו.

הנזירים מוחים, כאמור, נגד מדיניותה של סין וקוראים לשובו של הדלאי לאמה, המנהיג הרוחני הטיבטי, שנמלט מהאזור להודו לאחר התקוממות כושלת נגד המשטר הסיני ב-1959. מנזר מאמאה ידוע כבעל היסטוריה של נאמנות עזה לדלאי לאמה.

ב-20 באוקטובר נקבע מותה של נזירה מאותו המנזר, אשר הציתה את עצמה במהלך הפגנה שקיימה קבוצת נזירות ב-2008. במהלך ההפגנה הן נשאו את דיוקנו של הדלאי לאמה, צעד שהוביל למעצרן וכליאתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת