ניו-יורק: 10 שנות מאסר לאישה שחטפה תינוקת

אחרי שבמאי האחרון באה לקצה תעלומת היעלמה של תינוקת מבית יולדות בהראלם לפני 24 שנים, נשלחה החוטפת - שגידלה את הילדה כאילו הייתה בתה - להעביר עשור מאחורי סורג ובריח. האם המקורית הטיחה בה: "היא מרשעת ואכזרית"

אן פטאווי - תשב 10 שנים בכלא (CNN)

בבית משפט בניו-יורק נידונה אתמול פרשה שהתרחשה לפני לא פחות מאשר 24 שנים: בני זוג שבתם נחטפה מבית היולדותב-1987 הגיעו זועמים למשפטה של חן פטאווי, שהייתה זו שלקחה את העוללה הרכה לחזקתה.

במהלך הדיון חזו בני הזוג באישה שחטפה את בתם בעודה מנהלת משא-ומתן על חומרת העונש שיושת עליה. הראשונים ניצלו הזדמנות כדי להעלות בבית המשפט סיבות להחמרת הדין עמה - ולא לגזור עליה עונש מינימלי של חטיפה שנקבע על 20 שנים מאחורי סורג ובריח.

פטאווי הורשעה ונשלחה ל-121 חודשי מאסר בפועל, למרות הזעזוע שהביעו השופטים ממעשיה - כשחטפה את הפעוטה, קרלינה, שהייתה אז בת 19 יום בלבד, מבית חולים בהארלם. מאז היא גידלה אותה כאילו הייתה זו בתה שלה.

האב, קרל טייסון, יצא נסער מבית המשפט - אחרי הפגישה עם חוטפת בתו. "היא אפילו לא הייתה מסוגלת להסתכל לי בעיניים", אמר לצד רעייתו - ואמה האמיתית של קרלינה.

האם מתחה ביקורת על העונש שנגזר על פטאווי, שלראייתה - היה קל מדי ביחס למעשיה. "אני דורשת שהיא תשב בבית הסוהר בדיוק את מספר השנים שבהן לא ידעתי היכן נמצאת הבית שלי", היא אמרה בסערת רגשות בשיחה עם עיתונאים בניו-יורק.

"אני הקורבן כאן" צעקה ג'וי, האם הנגזלת, מחוץ לבית המשפט  

ג'וי וויט, האם המקורית, שחזרה בשיחה עם עיתונאים את הרגעים שבהם הבחינה בפטאווי לראשונה - בעודה מתחזה לאחות בבית היולדות. "היא באה אליי ואמרה: אל תבכי, התינוקת שלך תהיה בסדר גמור. אז היא טפחה לי על הכתף". אחר כך התקשתה לשמור על קור רוח והטיחה: "היא מרשעת ואכזרית. אני הקורבן כאן".

במשרד התובע בניו-יורק תיארו את אשר עבר על בני הזוג לאורך השנים: "חייהם של ההורים נהרסו עם חטיפת בתם מהם. פסק הדין שניתן היום קבע כי אן פטאווי תיענש על הפשע הנתעב שביצעה. כעת יכולה המשפחה לנסות ולבנות מחדש את חייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת