האב שכפה על בנו להתאמן בשלג מנסה להסביר: "רוצה שהוא יהיה יוצא דופן"

הסרטון שבו נראה ילד סיני בן 4 מבצע תרגילי כושר שונים בקור המקפיא עוררו זעם ותדהמה בעולם. בריאיון ל"דיילי מייל" הבריטי, יוצא אביו להגנתו ומסביר כי מדובר בשיטת חינוך שאמורה להביא את בנו להתקבל לאוניברסיטה יוקרתית - כבר בגיל 10

אחרי שהסרטון שבו תועד בנו מתאמן בקור העז על השלג כשלגופו תחתונים בלבד עורר סערה עולמית, מנסה אביו של הילד הסיני להשיב לביקורת שנמתחה עליו בעקבות שגרת האימונים המשונה שהנחיל לבנו. בתיעוד נראה הילד, בן 4 בלבד, מבצע שכיבות שמיכה בהוראת אביו בקור של מינוס 13 מעלות על גבי השלג שנערם.

בריאיון ל"דיילי מייל" הבריטי הסביר האב כי התיעוד, שצולם במהלך שהות בניו-יורק, מספק הצצה ל"משטר" לא שגרתי של חינוך ילדים שאותו הוא אימץ - המכונה "דו-דו" - שם שפירושו בסינית הוא "עוד ועוד".

אם המהלך יוכתר בהצלחה, לדברי האב, יוכל בנו להתקבל ללימודים באוניברסיטה יוקרתית כבר כשיהיה בן 10 בלבד. האב מכנה את עצמו "אב-נשר" (Eagle-DAD) ומסביר: "אני כמו נשר מכיוון שאני דוחף את בני עד לקצה גבול היכולת שלו - מה שילמד אותו לעוף".עם זאת, הודה האב כי גם בתוך התא המשפחתי הקרוב עוררה דרך החינוך שבה הוא נוקט מתחים שונים. "אמא שלו בסך הכל רוצה שהוא יהיה ילד רגיל", הוא מדגיש. "אני, לעומתה, רוצה להפוך אותו להיות יוצא דופן". לא ברור מה היה מקור ההשראה של האב, שכן הוא עצמו הצהיר כי לא נעזר בכל הדרכה מקצועית כדי ליישם את מדיניות יד הברזל שלו כלפי בנו.

"הילד יסבול מקשיים בהתפתחות"

אחד הדברים שהניעו את האב לנהוג כך בבנו הייתה עובדת הולדתו כפג. "הרופאים אמרו לי שהוא עלול לסבול מנזק מוחי ומקשיים בהתפתחות", הוא סיפר בריאיון. "הם הסבירו לי שככל הנראה הוא יישאר מאחור, לעומת ילדים אחרים". כך, ייתכן שבניסיון להוכיח להם שהם טועים, החל האב לגבש את הרעיון לחנך את בנו בהתאם ל"דו-דו".

בסרטון נראה הילד כשהוא בוכה מרוב קור ומתחנן בפני אביו שייתן לו חיבוק. לאחר מכן, האב מתרחק מהילד והפעוט מתחיל לרדוף אחריו. אחרי שמתרוצץ חמש דקות, אומר האב לבנו שיחל לעשות שכיבות שמיכה על השלג. ברקע הסרטון, ניתן לשמוע את אמו של הילד, כשהיא מעודדת את האב להמשיך במעשיו.

בכיתוב המתלווה לסרט, מספק האב את הסיבה למעשה האכזרי: הילד נולד כפג, ורופאיו אמרו כי ייתכן שיסבול מקשיים בהתפתחות. לכן, פיתח האב משטר קפדני הנועד לחנך את בנו לגדול באופן בריא. עשרות אלפי גולשים כבר צפו בסרטון והגיבו אליו בחריפות רבה.

העוזרת האישית של האב, שהזדהתה רק בשם "מיס שין", סיפרה כי הסרטון צולם בעת שהייתה המשפחה בחופשה בארצות הברית וכי האב כלל אינו מודאג מהתגובה השלילית. "הוא דווקא מרוצה מהאירוע", אמר שין לסוכנות הידיעות AFP, "העובדה שהילד שרד את התהליך רק מראה שהוא חסין באופן מיוחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת