משלחת אופוזיציה סורית ביקרה בסין

בעוד הדיכוי האלים במדינה נמשך, נפגשה משלחת מטעם ארגון אופוזיציה סורי עם סגן שר החוץ הסיני בסין. דובר מטעם משרד החוץ אמר כי בכוונת הסינים לשמור על קשר עם שני הצדדים וממשיכה לתמוך בפתרון של הידברות בין הצדדים. לפי מספר ימים הטילה סין וטו על דרישה מטעם מועצת הביטחון להתפטרות אסד

מורדים בסוריה. ארכיון (רויטרס)

דובר של משרד החוץ הסיני אישר כי משלחת מטעם האופוזיציה הסורית ביקרה בסין מוקדם יותר השבוע. כך מפרסמת רשת החדשות הסינית הממשלתית CNTV. לדברי הדובר לו וויימין, הגיעה המשלחת מטעם "הגוף המתאם הלאומי לשינוי דמוקרטי בסוריה", גוף המזוהה עם מתנגדי המשטר, ונפגשה עם סגן שר החוץ הסיני ג'איי ג'ואן.

שני הצדדים דנו במצב הנוכחי במדינה ונציג הממשל הסיני שב והדגיש כי לדעתם יש לפתור את המשבר במדינה בדרכי הידברות. "סין היא ידידתן של כל הסורים", אמר לו וויימין, "אין לנו אינטרס לצד כזה או אחר, אנו לא תומכים באף צד באופן מכוון. כל ההחלטות שלנו מתקבלות על סמך טובת העם הסורי וכן יציבות במזרח התיכון".

לו אף ציין כי סין פתוחה לאפשרות של קשר רציף עם האופוזיציה בסוריה. "סין שמרה על קשר עם כל הצדדים המעורבים, כולל האופוזיציה", אמר לו, "נרצה להמשיך בקשרים אלו, על מנת לפתור את המשבר בסוריה".

רשת החדשות הממשלתית מדווחת כי אנשי המשלחת שיבחו את סין על עמדתה הישירה בנוגע למזרח התיכון וכי גם הם הביעו נכונות לשמירה על קשרים עם סין. לפני מספר ימים, הטילו סין ורוסיה וטו משותף על הצעה במועצת הביטחון לדרישה שאסד יעזוב את כיסאו לאלתר.