"ג'ובס מעוות את האמת לצרכיו"

ארבעה חודשים לאחר מותו, חושף שירות הביון האמריקני את התיק שנכתב על מייסד אפל סטיב ג'ובס לפני 20 שנה. בין השאר, נכתב כי ג'ובס צרך סמים בצעירותו וכי הוא מסוגל "לעוות את המציאות" לצרכיו

"צרך מריחואנה ואל אס די". ג'ובס, ארכיון (רויטרס)

שירות הביון הפדרלי של ארה"ב, ה-FBI, פרסם תיק בו אגר השירות מידע על מייסד אפל, סטיב ג'ובס, כך מפרסם העיתון האמריקני USA Today. בין השאר, מפורטת היסטורית צריכת הסמים של ג'ובס ויכולתו "לעוות את המציאות".

התיק נכתב לבקשת הנשיא בוש האב ולאחר שהתקבלו התרעות לפגיעה באפל, החברה אותה ייסד וניהל ג'ובס. "מספר חוקרים ראיינו את ג'ובס. מסקנתם היא שהוא מסוגל לעוות את האמת ולשנות את המציאות כדי להשיג את מטרותיו", נכתב בתיק ה-FBI. "יש לו יכולת לשכנע אנשים באמת כפי שהוא רואה אותה. זאת גם נחשבת חלק מיכולת השיווק יוצאת הדופן אותה הוא מפגין בניהול אפל", כך לפי התיק.

"השתמש במריחואנה ואל אס די"

ראיונות עם אנשים שהכירו אותו חשפו מידע על הרגלי השימוש בסמים של ג'ובס: "במהלך שנות ה-60 ותחילת שנות ה-70 אפשרי שמר ג'ובס התנסה בסמים לא חוקיים, כחלק מדור נרחב יותר שהתנסה בהם", אמר אדם שצוטט בתיק. עוד נכתב כי הוא מעריץ את בוב דילן, כנראה כמו עוד כמה בני גילו. עוד נאמר עליו שהוא "לא תומך" באמה של בתו, שנולדה צחוץ למסגרת הנישואים.

"ג'ובס היה חלק מדור ההיפים שיצר תרבות נגד בשנות ה-60. הוא השתמש בסמים לא חוקיים, כולל מריחואנה ואל. אס. די. בזמן שהוא למד בקולג'". ג'ובס נישא ב-1991 ונולדו לו שלושה ילדים. באוקטובר 2011 הוא הלך לעולמו לאחר מאבק ארוך בסרטן הלבלב. חברת אפל העדיפה שלא להגיב לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת