צרפת: יהודיה נאנסה, בן הזוג נשדד

3 גברים חמושים באקדחים חדרו ביום שני לביתם של זוג יהודים צעירים סמוך לפריז, אנסו את האישה ושדדו כסף. המשטרה עצרה שני חשודים במעשה וכעת נבדק האם הרקע לאירוע הוא אנטישמי. לטענת בני הזוג, השלושה איימו עליהם שלא יעמידו פנים שאין להם כסף, משום שהם יודעים שהם יהודים

תקיפה על רקע אנטישמי? ארכיון

תקיפת יהודים מחרידה בפריז: זוג צעירים בני 19 ו-20 הותקפו, נשדדו והאישה נאנסה באכזריות - ובצרפת חושדים כי הרקע לתקיפה הוא אנטישמי. המשטרה עצרה שני חשודים במעשה, שהתרחש בפרבר של הבירה הצרפתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי החשד, ביום שני השבוע נכנסו שלושה גברים חמושים ברובים ובאקדחים לבית הוריו של אחד מבני הזוג באזור פריז והפרידו ביניהם בכוח. אחד החשודים אנס את האישה, בשעה שהשניים האחרים החזיקו בבן זוגה וגנבו כסף מהבית.

תוך כדי התקיפה המזעזעת, דרשו החשודים מבני הזוג שייתנו להם את כרטיסי האשראי שלהם ואת הקודים הסודיים שלהם, כך סיפרו לשוטרים. עוד סיפרו כי החשודים איימו עליהם שלא ינסו לטעון שאין בידם כסף מכיוון "שהם יודעים שהם יהודים" - ולכן בהכרח יש הרבה כסף בבית.

השוטרים בפריז עצרו שני חשודים בביצוע המעשה, אדם שלישי עדיין מוגדר כמבוקש. עם זאת, אמר גורם במשטרה הצרפתית כי "עדיין מוקדם לקבוע האם הקורבנות נבחרו משום שהיו יהודים". בצרפת מתגוררת הקהילה היהודית הגדולה ביותר באירופה - למעלה מחצי מיליון יהודים לצד שישה מיליון מוסלמים, מה שיוצר לעתים מתחים ואלימות בין הצדדים.

"אנחנו יודעים שהמניע היה פלילי", אמר לחדשות 2 Online פייר אסולין - עיתונאי יהודי צרפתי שסיקר את האירוע. "החשודים הגיעו לדירה והחלו לשדוד, וברגע שהבינו שהם נמצאים בביתם של יהודים - הם החלו להפגין אלימות מטרידה ואנסו את האישה".

"זו הסיבה שהקהילה היהודית המומה מהאירוע, במיוחד בגלל האונס", הוסיף. "זו אווירה בלתי נסבלת ובהחלט מעלה עוד יותר את החשש בקהילה, אבל ברור שהמניע כאן הוא לא אנטישמי".