הצורר הנאצי אדולף היטלר נחשף ב"מכנסונים"

ספר חדש שעוסק בצלם האישי של היטלר, היינריך הופמאן, חושף תמונות נדירות שאדולף היטלר לא רצה להראות לעולם. בתמונות ניתן לראות את הצורר הנאצי במכנסיים קצרים ונראה כי הייתה לו מודעות גבוהה ללבוש, כי הוא אסר את פרסומן. "הן לא מביאות לי כבוד", אמר. ההיסטוריון שכתב את הספר: "הוא היה מודע לחיצוניות"

 היטלר נחשף: תמונה מעומק הארכיון של גרמניה מציגה את הצורר הנאצי אדולף היטלר במראה מגוחך מזה שהיינו רגילים לראות בתמונות ובסרטים. בתמונה נראה היטלר עומד בשלג, עם מיטב האופנה הבווארית של תחילת אמצע המאה הקודמת, כשחולצתו נדחקת לזוג מכנסיים בווארים קצרים במיוחד וגרבי צמר לבנות עד גובה הברכיים. בתמונות ניתן לראות את הברכיים של האיש השנוא ביותר בהיסטוריה של העת החדשה.

התמונה כה מגוחכת שגם הפיהרר עצמו, שבהחלט אהב לראות את תמונותיו בחוצות העיר, אסר את פרסומה יחד עם עוד תמונות נוספות שצולמו בסדרה זו. התמונות צולמו על ידי הצלם האישי שלו היינריך הופמאן בשנת 1920. היטלר טען מצדו כי "התמונות לא מביאות לו כבוד". הצורר לא נראה בבגדים אלה בפומבי שוב, אך על פי הפרסומים בגרמניה, הוא הביט היטב על אלבומי התמונות שלו לפני שעלה לנאום מול ההמונים ולמד את ההבעות והתנועות הנכונות, זאת על מנת לכבוש את לבו ונאמנותו של העם הגרמני.

תמונה זו, יחד עם תמונות דומות נוספות, מתפרסמות בספר חדש שנקרא "היטלר היה חבר שלי", שמתרכז בצלם האישי שלו הופמאן. את ההקדמה לספר כתב ההיסטוריון רוג'ר מורהאוז. "עכשיו אנחנו רואים את היטלר כחיה, אבל התמונות האלה מוכיחות שהוא היה מודע מאוד לדמות החיצונית שלו", כתב מורהאוז. "במובן הזה, הוא חשב כמו פוליטיקאי מודרני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת