מפגש המחזור של אלמנות מדעני הגרעין

בעיר משהד נערך אמש כינוס מיוחד בהשתתפות אלמנות ומשפחות קורבנות תכנית הגרעין האירנית: מדענים וקצינים בכירים שנהרגו בדרכים מסתוריות בשנים האחרונות. בכירי המשטר הבטיחו להמשיך בתכנית הגרעין חרף צעדי המערב, והתקשורת באירן שבה וטענה כי המוסד הוא שאחראי לחיסולים. צפו במפגש יוצא הדופן

"אלמנות הגרעין" נפגשות": נשותיהן של ארבעת מדעני הגרעין האירנים שנהרגו בשנים האחרונות נפגשו אמש יחד עם משפחותיהן בכינוס מיוחד שארגן המשטר בעיר משהד. למשפחות המתינה קבלת פנים חמה במתחם הכינוס, שכללה פרחים וכרוזי תמיכה.

במפגש נכחו משפחותיהם של מאג'ד שהריארי (שחוסל בטהרן בנובמבר 2010), מסעוד עלי מוהמדי (מדען ומרצה לפיזיקה באוניברסיטת טהרן שחוסל בפיצוץ אופנוע ממולכד שחנה סמוך לביתו בינואר 2010), חסן טהרני מוקדם (הקצין בדרגת תת-אלוף שנהרג בפיצוץ המסתורי בבסיס הטילים סמוך לטהרן בשנה שעברה), דריוש רזאינג'אד (ד"ר לפיזיקה שעבד בוועדה לאנרגיה אטומית של אירן ומרצה באוניברסיטה, שחוסל מירי מתנקשים בשנה שעברה) מוסטפה אהמדי רושן (מדען הגרעין האחרון שחוסל - בחודש שעבר ע"י אופנוען) ורזא קשקאי (שהיה ברכב יחד עם רושן, נורה ומת זמן קצר לאחר מכן מפצעיו; שימש כמהנדס כימי במתקן להעשרת אורניום בנתנז).

"שלחנו מכתב למזכ"ל האו"ם ודרשנו את פעילותו המהירה במעקב אחר מקרי החיסול", אמרה בכינוס שאהאר פיראני, אלמנתו של דריוש רזאינג'אד. "בניגוד למה שנאמר, הקהילה הבינלאומית וארגוני זכויות אדם לא ביצעו שום צעדים בעניין זה".

"אויבנו נכשלנו, נמשיך בדרכנו"

ואילו פאטמה קשאני, אלמנתו של המדען אהמדי רושן, אמרה: "המשטר הציוני וארצות הברית שואפים ליצור 'כפר גלובלי' משלהם. כדי להשיג את מטרתם, עליהם להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת. הם מנסים להשחית אותנו".

בכלי התקשורת האירניים שסיקרו את הכינוס דווח כי כמה חשודים שנעצרו לאחר מספר התנקשויות, "הודו בחקירתם כי פעלו בשם המוסד הישראלי". בכינוס נאמו כמה מבכירי המשטר, אשר הבטיחו כי שרשרת החיסולים לא יפגעו בהמשך תכנית הגרעין האירנית.

"למרות כל ההגבלות של המערב על אירן, נוכחותנו בולטת בזירה הבינלאומית - לרבות במישור הטכנולוגי ובחלל", אמר מחמוד רזא אקאמרי, סגן נשיא אירן לענייני טכנולוגיה. "הדבר הזה מוכיח בפירוש את כשלונם של אויבנו בניסיון להשיג את מטרותיהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת