סרקוזי: "דורסי זיתוני לא יוסגרו לישראל"

נשיא צרפת סרקוזי התייחס הערב לתאונת הפגע וברח שבה נהרגה הצעירה לי זיתוני: "צרפת לא מסגירה את אזרחיה, אך אסור לנו לתת לפשע כזה לחלוף ללא עונש". סרקוזי נשא דברים בכנס של הארגונים היהודיים בצרפת. סרקוזי התייחס בנאומו גם לאפשרות של תקיפה באירן ואמר: "הפתרון לעולם אינו צבאי"

לי זיתוני ז"ל (חדשות 2)

הטרגדיה של משפחת זיתוני מגיעה עד סרקוזי - נשיא צרפת נאם אמש בכינוס של הקהילות היהודית בצרפת, בו לא הורשו אביה ובן זוגה של זיתוני להשתתף, והבהיר כי לא יאפשר להסגיר את דורסיה של זיתוני לישראל, אך קרא להעמידם לדין. בהמשך דבריו התייחס סרקוזי לאפשרות של תקיפה באירן והבהיר: "הפתרון לעולם אינו צבאי"

"לצרפת עמדה עקבית לפיה היא לא מסגירה את אזרחיה", התייחס סרקוזי לקריאה להסגיר לישראל את אריק רוביק וקלוד חייט, החשודים כי בספטמבר האחרון דרסו את לי זיתוני, הפקירו אותה ונמלטו מהארץ. "בעניין זה לא יהיה יוצא מן הכלל" הדגיש.

עם זאת, סרקוזי הביע שאט נפש מן המעשה של השניים וקרא להעמידם לדין. "משפחתה של זיתוני, או מדינת ישראל, צריכות להגיש תביעה בצרפת ולאחר מכן יש להעמיד את השניים לדין באופן מיידי. אסור לנו לתת לפשע כזה לחלוף ללא עונש. אני דורש צדק", הוסיף סרקוזי בארוחת הערב החגיגית, בה נכח גם ראש הקהילה היהודית במדינה.

"הפתרון אינו צבאי"

סרקוזי התייחס בנאומו גם לאפשרות של תקיפה ישראלית על מתקני הגרעין באירן. הוא שב והדגיש כי מחויבותו לביטחון ישראל אינה מוטלת בספק, אך הוסיף: "הפתרון לעולם אינו צבאי".

"הפתרון הוא פוליטי, הפתרון הוא דיפלומטי, הפיתרון הוא סנקציות. אנחנו רוצים שמנהיגי אירן יבינו שהם חצו את הקו האדום ולהרגיע את מנהיגי ישראל כך שלא יתבצע מעשה בלתי הפיך", אמר.

בנוגע לסוגית המו"מ בין ישראל לפלסטינים אמר סרקוזי ישראל זקוקה למדינה פלסטינית שוחרת שלום לצידה. "צרפת אומרת: העם בישראל - אולי יותר מכל עם אחר - אתם יכולים להבין את הצורך הפלסטיני בתקווה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת