הצעיר הישראלי שנעצר בצ'ילה ישלם פיצוי - ויחזור הביתה

כלי התקשורת בצ'ילה מדווחים כי רותם זינגר, המטייל הישראלי שעצור כבר יותר מחודש בחשד כי גרם להצתת פארק לאומי במדינה, ישוחרר ממעצר במסגרת פשרה אליה הגיעו עורכי דינו עם הרשויות. הוא ישלם 10,000 דולר - ויוכל לשוב לישראל. לפני חודש טען: "עושים לי משפט שדה, איני אשם"

רותם זינגר, הצעיר הישראלי שנעצר בצ'ילה בחשד שגרם ברשלנות לשריפת הענק בפארק הלאומי "טורס דל-פאינה", בדרך ארצה - כך מדווחים כלי תקשורת בצ'ילה. עורכי דינו של זינגר הגיעו להסדר עם הרשויות, במסגרתו הוא ישלם פיצוי של חמישה מיליון פזו (כ-10,000 דולרים), יגייס סיוע לשיקום הפארק שנשרף - ובתמורה ישוחרר ממעצר.

על פי הדיווחים בצ'ילה, הכסף שישלם זינגר נועד לנטיעת 50 אלף עצים וצמחים שנשרפו במהלך דליקת הענק. בנוסף, יצטרך הישראלי להתנדב במשך שנה עד שנתיים בקק"ל, ובמסגרת זו ייטול חלק בסיוע לתוכנית השיקום של היערות שנשרפו ושמה "טורס דל-פאינה - משחור לירוק".

בראיון שהעניק לאחר מעצרו, טען זינגר כי עושים לו משפט שדה והכחיש את שייחסה לו התביעה. "חשוב לי להבהיר שאני לא אחראי להצתת האש", אמר בריאיון לגלי צה"ל. "הפילו עליי את האשמה ולא הודיתי בדבר. יכול להיות שהייתה בעיה של תרגום לא נכון או שניסו להוציא ממני דברים שלא התכוונתי להגיד".

הוא סיפר על ההתנכלות האנטישמית שהתלוותה למעצרו: "נערך לי משפט שדה ממש תוך כמה שעות ובצורה מאוד לא נעימה. לא נתתי שום עדות ולא בדיוק הבנתי במה אני מואשם". הוא טען כי בניגוד לנוהג, לא תורגם לו חומר הראיות נגדו וכן הוצמד לו עורך דין מקומי דובר ספרדית, שפה שהצעיר אינו שולט בה.

על חוויית המעצר המפוקפקת סיפר: "עוברי אורח קיללו אותי וממש פחדתי שיפגעו בי". זינגר אמר כי מטיילים נוספים מישראל השוהים במדינה סייעו לו להתמודד עם האירועים. "עברו עליי כמה שעות קשות מאוד, והתיירים האחרים שהיו כאן חיזקו אותי", הוא סיפר.
 
זינגר הרחיב כי גם זרועות המדינה מסייעות לו להיחלץ בשלום מהתסבוכת. "אני שמח שלפחות שוחררתי לסוג של מעצר למחוז ומקווה שהכל יסתדר תוך כמה ימים. אני בקשר עם השגריר, וגם המשפחה שלי תגיע לבקר אותי בקרוב, למרות שאני לא רוצה להכביד על אף אחד", הוא סיפר. על תחושותיו אמר: "מבחינה פיזית אני מרגיש טוב ומחכה לקבל עורך דין כדי שהכל יתבהר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת