מרהיב: "צונאמי" של ערפל בפלורידה

תושבי פלורידה שראו את גלי הענק בשמיים מעל הבניינים לאורך החוף חשבו שמדובר בצונאמי שמסכן את חייהם. אלא שמדובר בתופעת טבע ייחודית שתיעד טייס מסוק, במהלכה ערפל נוצר בדיוק כשאוויר חם ולח עובר מעל בניינים - ויוצר למראית עין תצורה של גלי ענק. "תוך מספר דקות, כל המסוק היה עטוף בערפל", משחזר הטייס

במבט ראשון, תיעוד תופעת הטבע בשמי פלורידה נראית כמו צונאמי שעומד להתרסק על היבשה, אלא שמדובר למעשה ב"גל" של עננים.

טייס המסוק ג'יי. אר. הוט תיעד את התופעה המרהיבה ביום ראשון האחרון, במהלכה נראה ערפל נמוך עוטף את הבניינים במה שנראה כמו גלי ים גבוהים המנפצים עליהם. הטייס הבחין בתופעה בעת ששייט בשמים ותיעד את הערפל אחרי שנאלץ להגביה רום, מחשש שייעטף על ידי הערפל בעצמו.

"בתוך מספר דקות, כל המסוק היה עטוף בערפל", משחזר הטייס. "אחרי שנחתנו, המנחת כולו היה עטוף בערפל". המטאורולוג ד"ר גרג פורבס מסביר כי התופעה יוצאת הדופן מתרחשת כתוצאה משילוב של אוויר חם ולח, שהתעבה לערפל בדיוק ברגע שחלף מעל בתי המלון על החוף.

הוט בעצמו לא חשב שהתמונות יגררו תגובות כה סוערות. אחרי שנחת, העלה את התמונות לפייסבוק והן הפכו כמעט מיד ללהיט עולמי. "אלוהים, קיבלנו אלפי שיתופים ולייקים!" אמר הוט לרשת החדשות המקומית KATU, "מדהים אותי איך הדבר הזה פשוט נהיה מטורף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת