הקהילה היהודית בצרפת נגד קרוביה של לי זיתוני

רועי פלד, בן זוגה של לי זיתוני ז"ל, ואביה איציק, השוהים בימים אלו בצרפת בניסיון להפעיל לחצים על השלטונות להסגיר את דורסיה של לי, נדהמו לקבל מכתב מראש הקהילה היהודית במדינה, המאיים עליהם שלא להגיע לסעוד עמו ארוחת ערב. "הפעילות שלכם גורמת לאנטישמיות", הוא כתב. "אם תעזו להגיע לאזור הסעודה - תיעצרו"

לי זיתוני ז"ל. גינוי בצרפת (חדשות 2)

במסגרת המאמצים להסגיר לישראל את קלוד חייט ואריק רובין, שדרסו את לי זיתוני ז"ל והפקירו אותה למוות לפני 5 חודשים, שוהים בימים האחרונים רועי פלד, בן זוגה של לי, יחד עם אביה איציק, בצרפת.

רבים בקהילה היהודית בצרפת קיבלו את השניים בתמיכה ובהבנה למאבקם, אולם הבוקר ציפתה להם הפתעה לא נעימה - דווקא מנשיא הקהילה היהודית בצרפת, רישארד פרסקייה, שסירב להזמינם לארוחת ערב במעמד הנשיא סרקוזי.

"הבוקר איציק קיבל מכתב מזעזע ומעליב מנשיא הקהילה היהודית בצרפת", סיפר פלד, "שטוען שאנחנו לא מוזמנים לארוחה השנתית של ארגון הקרי"פ (ארגון הגג של יהודי צרפת), ושהפעילות שלנו גורמת לאנטישמיות ואף איים עלינו שאם נעיז להגיע לאזור - ידאג למעצרנו".

"קיבלנו את הסטירה מבית"

פלד וזיתוני הזדעזעו מהסירוב החריף. "את הסטירה הופתענו לקבל דווקא מבית", לדברי פלד. במהלך ביקורם, זכו השניים לתמיכה מדמויות בולטות בקהילה היהודית בצרפת וכן מראש הרובע ה-16 בפריס, קלוד גואזגן, שהוא גם ראש אגודת הידידות בין ישראל וצרפת - ואיננו יהודי.

את הרשומה מסכם פלד במקבץ סליחות ציניות: "מצטערים שהמאבק שלנו מפריע לך וגורם לך לאי נוחות. מצטערים שבחורה ישראלית נדרסה והופקרה למות על הכביש דווקא על ידי שני אזרחים צרפתים. מצטערים שאלו שנטשו אותה למות היו יהודים עבריינים. מצטערים שאזרחי מדינת ישראל עושים היום כמו בעבר וכמו בעתיד את הכל על מנת להמחיש את המוסריות וחשיבותם של חיי אדם!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת