מבוכה בהודו: שרים ומחוקקים נתפסו צופים בפורנו בפרלמנט

שלושה מחוקקים, שניים מהם שרים משורות המפלגה השמרנית ואחד מהם אף מופקד על ענייני נשים, נתפסו בעדשת הטלוויזיה כשהם צופים ומעבירים ביניהם סרטון פורנו במכשירי הטלפון הנייד. התקשורת ההודית חוגגת והשלושה הודיעו על התפטרותם. נשים בפרלמנט זועמות: "במקום לשנות את התפיסה שהאישה היא נכס - הם עסוקים בפורנו"

שלושה פוליטיקאים הודים מהמפלגה השמרנית, בהם גם השר לענייני נשים, התפטרו היום אחרי שנתפסו צופים בפורנוגרפיה בטלפונים הניידים שלהם במהלך ישיבת הפרלמנט.

ערוצי הטלוויזיה ההודית משדרים תמונות מביכות למדי, בהן נראים חברי פרלמנט ושרים של מדינת קרנטאקה צופים בסרטון. בין המעורבים - שר המסחר לאקסם סוואדי, חברו למפלגה סס פאטיל, והמפתיע ביותר - השר לענייני רווחת נשים וילדים, שכנראה לא התרכז בתפקידו בעת הישיבה.

צפו בסרטון המלא:


"אנו מבקשים מיו"ר הפרלמנט לנהל חקירה בנושא ותראו שאנו נצא נקיים כסדין", אמר פאטיל, שטען כי לא הבין שמדובר בסרטון פורנוגרפי, אבל התמונות בתקשורת ההודית מוכיחות אחרת.

שלושת הבכירים אומרים שהם לא רוצים להביך את אנשי מפלגתם "מפלגת ההינדו הלאומנית" ולכן הודיעו על התפטרותם. רנוקה צ'ואודארי, שרה לשעבר בממשל ההודי, אמרה כי "אנו חיים בחברה שגם כך התפיסה השלטת בה היא שהאישה היא סחורה או נכס".

"זה מטריד שהאנשים שמחזיקים במשרות ציבוריות, שיש להם כוח ואחריות לשנות את הדברים, בעצם מנציחים את המצב ובמקום לשנות את התנאים - הם מתרכזים בפורנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת