דיווח: מרגלים סורים נעצרו בגרמניה

כוחות הביטחון בגרמניה עצרו בברלין שני בני אדם, בחשד שריגלו אחר גורמי אופוזיציה סורים מטעם משטרו של אסד. השניים יובאו מחר לדיון בפני שופט מקומי, זאת לאחר שהתחזו לאנשי מודיעין גרמנים

נעצרו בחשד לריגול לטובת סוריה (רויטרס)

אסד רודף אחר האופוזיציה - גם מחוץ לגבולות המדינה: רשויות החקירה הפדרליות בגרמניה, עצרו שני סוכני ממשל סורים בברלין, בחשד שריגלו אחר פעילי אופוזיציה סורים בגרמניה.

כלי תקשורת בגרמניה מדווחים ששני העצורים, בני 47 ו-34, חשודים כי ריגלו מטעם המשטר הסורי. השניים, אחד מהם אזרח סורי והשני בעל אזרחות גרמנית ולבנונית, חשודים כי ביצעו מעקב אחר פעילי אופוזיציה שחיים בגרמניה.

השניים יובאו מחר לדיון בפני שופט מקומי, זאת לאחר שהתחזו לאנשי מודיעין גרמנים. שישה בני אדם נוספים נחקרים בחשד למעורבות אפשרית בריגול וכוחות הביטחון בגרמניה פשטו על מספר דירות היום אחר הצהריים במסגרת חקירת הפרשה.

היום: 128 הרוגים במהומות בחומס

גרמניה היא אחת המדינות המרכזיות בהן מתרכזת פעילות האופוזיציה הסורית. עשרות פעילים, שחלקם ערקו מהמשטר העלאווי בשנים האחרונות, פעלו בשנים האחרונות בקריאה להדחת הנשיא אסד. גורמי אופוזיציה הזהירו מאז פרוץ המהומות לפני כשנה, כי המשטר בדמשק יבקש לפגוע בהם ולנקום את פעילותם מעבר לגבול לעידוד המשך המחאה.

בסוריה נמשך המצור על העיר חומס. לפחות 128 בני אדם נהרגו רק היום בעימותים בין כוחות אסד למורדים, זאת על רקע ביקורו של שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב. לברוב הצהיר בתום פגישתו עם אסד בדמשק, כי קיבל ערבויות להפסקת האלימות במדינה, ולהאצת הדיאלוג הלאומי בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת