דמשק: לברוב הגיע - השגרירים עזבו

שר החוץ הרוסי לברוב התקבל בדמשק בכבוד של מלכים. בעוד הוא נפגש עם הנשיא אסד בשמה של מוסקבה, שגרירי בריטניה, צרפת וארגון מדינות המפרץ הפרסי - מחזירות את שגריריהן מדמשק

פגישת אסאד לברוב (רויטרס)

בעוד שמדינות באירופה ובליגה הערבית הכריזו על השבת שגריריהן מסוריה, הגיע לדמשק שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב. לדבריו, נשיא סוריה בשאר אסד הבטיח לו שהוא "מחויב לחלוטין" למציאת פתרון שיביא לסופה של האלימות במדינה.

על פי הדיווח מדמשק, נשיא סוריה הבטיח ללברוב שבכוונתו לערוך במדינה משאל עם על חוקה סורית. כמו כן אמר לו כי יאפשר כניסה של משלחת פקחים נוספת ורחבה יותר של הליגה הערבית.

"הפגישה עם ראשי הממשל הייתה מאוד מעשית", אמר לברוב. "נשיא סוריה הבטיח לנו שהוא מחויב לחלוטין למשימת בלימת האלימות, בלי קשר למקור האלימות". על פי הפרסומים של סוכנות הידיעות הרוסית "סוריה מיידעת את הליגה הערבית בהתפתחויות בשטחה והליגה תמשיך בפעילותה ביתר נחישות".

בדמשק חגיגות - בחומס הפצצות

אמש אמר לברוב כי רוסיה התנגדה להצבעה במועצת הביטחון משום שהצעת הליגה הערבית מציבה את האו"ם כתומך באחד מהצדדים במלחמת אזרחים. לברוב התקבל בדמשק בהתלהבות רבה. עשרות אלפי תומכי אסד יצאו לרחובות כשהם מנופפים בדגלי רוסיה וסוריה. במקביל לביקורו המתוקשר של לברוב, כוחות סוריים המשיכו להפציץ מטרות בחומס, בבאב אל עמאר ובמרכזי התנגדות נוספים ברחבי המדינה.

במסגרת הפעולות של הקהילה הבינלאומית נגד הממשל הסורי, מדינות בארגון מדינות המפרץ קראו לשגרירים שלהן לשוב מדמשק - מחאה על האלימות בסוריה. גם צרפת ובריטניה הודיעו היום שהן מושכות את הצוות הדיפלומטי מדמשק. 

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת