הלהקה שמגדפת את פוטין למען רוסיה

בבגדים קרועים, על גגות של אוטובוסים או בלב הכיכר האדומה - הכירו את הלהקה ששרה שירי מחאה נגד ולדימיר פוטין. הפאנקיסטיות יורדות לחייו האישיים ולפעילותו המינית, וכמו כל להקה אנטי-ממסדית שמכבדת את עצמה, הן אומרות: "יותר מדי אנשים תומכים בפעולות חוקיות"

ארבע בנות עם כובעי גרב ולבוש פאנקיסטי צווחות ושרות שירים על ההיגיינה האישית הבעייתית של הנשיא פוטין - לא מדובר בסאטירה, אלא במחאה מסוג חדש נגד האיש החזק ברוסיה.

הלהקה - PUSSY RIOTS - רוכבת על גל של חוסר שביעות רצון מהשחיתות בפוליטיקה של מולדתן, והפכו לסנסציה אינטרנטית ברגע. כמו הרבה להקות פאנק לפניהן, מילות השירים שלהן מתנגדות לפוליטיקה ולממסד. לצערנו לא נוכל לתרגם אותן כאן במלואן, רק נרמוז שהן מתייחסות ליציאות ולפעילות המינית של הנשיא.

"העיר הזו נמצאת תחת כיבוש, היא נכבשה על ידי הרשויות, היא מוגבלת, היא תחת איסורים, האזרחים לא מרגישים בבית בעיר הזו. הם פשוט סוג מסוים של כובשים, לקחת את העיר מידיהם - פיסה אחר פיסה, זה מאוד חשוב", אומרת סולנית הלהקה שאף נעצרה במהלך אחת מההופעות.

להקת הפאנק היא לא היחידה שמחזיקה בעמדות נגד פוטין. במהלך יום שבת האחרון עשרות אלפי מפגינים יצאו להפגין במרכז מוסקבה כדי להביע מחאה נגד המצב הפוליטי, זאת בהמשך להפגנות של חודש דצמבר האחרון.

"יותר מדי אנשים מכבדים את החוק"

ולדימיר פוטין שהחליט לנסות ולהיבחר שוב לתפקיד הנשיא וחוסר הסדרים בבחירות האחרונות לפרלמנט הרוסי, העירו את האופוזיציה הרוסית, רבים מאמינים שההחלטות הפוליטיות ברוסיה מתקבלות מאחורי דלתות סגורות.

עם זאת, חברות הלהקה טוענות שההפגנות האלה לא מספיקות וצריך לעשות יותר כדי לקיים בחירות הוגנות בחודש הבא. "אנחנו מנסות לתמוך בקו של פעולות לא חוקיות, הרבה אנשים תומכים בפעולות חוקיות, אולי יותר מידי. אנחנו מנסות ליצור דרך חדשה לרוסיה" אומרת מנהיגת וסולנית הלהקה.

מי שבמקרה מזדמן בקרוב למוסקבה, יכול למצוא את הבנות בהופעות גם בתחנות הרכבת התחתית ולעיתים על גגות מסעדות או אוטובוסים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת