"לשלוח את הקפטן ל-2,697 שנים בכלא"

התובע במשפטו של קפטן הקוסטה קונקורדיה דורש לגזור 8 שנות מאסר לכל נוסע שננטש, בנוסף ל-15 שנים על כל הרוג ו-10 שנים על אחריות לטביעת הספינה – 2,697 שנות מאסר בסך הכל. התובע אומר כי יש להחזיר את סקטינו למעצר "כדי שלא ימלט מהמשפט כפי שנמלט בליל האסון"

אסון הקונקורדיה, ארכיון (רויטרס)

התביעה באיטליה דורשת לגזור על קפטן האנייה "קוסטה קונקודיה" פרנצ'סקו סקטינו 2,697 שנות מאסר ומבקשת להחזיר אותו למעצר, כך מדווח אתר האינטרנט של עיתון "הדיילי מייל". התובע הצהיר כי יש סכנה לפיה "הקפטן הפחדן" כפי שכינה אותו בבית המשפט שוב ימלט, כפי שעשה בערב נטש את אוניית הענק בעת ששקעה מול חופי טוסקנה.

סקטינו, בן 52, נמצא כעת במעצר בית. התובעים דורשים להאשים אותו בהריגה, באחריות לטביעת הספינה ובנטישת הנוסעים בעת טביעתה בחודש שעבר. לאחר ארבע שבועות של חיפושים בשרידי הספינה המפוארת נמצאו 17 גופות על סיפון הספינה ו-17 בני אדם נוספים עדיין מוגדרים כנעדרים.

"קוסטה קונקורדיה" טבעה לאחר שעלתה על שרטון כשהקפטן השיט את הספינה קרוב מאוד לחופי האי ג'וליו כדי להרשים בני משפחה של אחד מחברי הצוות המתגוררים באי. התובעים אומרים כי הקפטן נטש את הספינה, ובעוד מאות אנשים היו עדיין על הסיפון כשהספינה נטתה על צידה הוא כבר היה על אדמה יבשה.

שמונה שנים לכל נוסע שננטש

בחודש שעבר שופט הורה להעביר את סקטינו למעצר בית סמוך לנאפולי שבדרום איטליה. אתמול, במהלך דיון של שלוש שעות בבית המשפט בפירנצה, התובעים דרשו להחזיר אותו למעצר מחשש שישבש ראיות וגם העלו חשש שימלט מאיטליה כדי לחמוק ממשפט.

התובע הראשי במשפט פרנסיסקו ורוסיו דורש כי ייגזרו על סקטינו 15 שנות מאסר על הריגה לכל הרוג או נעדר, 10 שנים על אחריות לטביעה הספינה ושמונה שנות מאסר על כל נוסע שננטש, וזאת כששנות המאסר ירוצו במצטבר ולא במקביל - סך של 2,697 שנות מאסר, לפי חישוב ש-34 בני אדם נהרגו ו-300 ננטשו בליל האסון.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת