מה קרה לדובה שרק רצתה לאכול?‎

דובת קוטב בת שנתיים ובמשקל של 200 ק"ג הגיעה לעתים תכופות למתקן קידוח נפט וסיכנה בנוכחותה את העובדים במקום. לכן, נאלצו מומחים להרדים את הדובה כדי להרחיק אותה לאי סמוך לקוטב או לגן חיות

דובת קוטב בת שנתיים נורתה בחיצי הרדמה לאחר שהתעקשה להופיע במתקן קידוח נפט בחיפושיה אחר מזון. הדובה אמנם רק בת שנתיים, אבל היא שוקלת 200 קילוגרמים, ונוכחותה במתקן הפילה אימה על הקודחים. כיוון שהיא לא חוששת מבני אדם, הדובה הייתה עלולה להתקיף אותם ולהמם אותם - במכה אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבעיה החלה כשאחד מאנשי מתקן הקידוח שבחבל ננטס הצפוני נתן לה חלב ממותק ובשר משומר. מאותו רגע ואילך, ויתרה הדוברה על המאבקים המסובכים למזון, ופשוט המתינה ליד גדר מתקן הקידוח. הנהלת המתקן שחששה לחיי הצוות החליטה תחילה להפחיד אותה באש ובירי, אבל זה לא הועיל. לכן הם הזעיקו מומחים שהרדימו את הדובה והרחיקו אותה בעזרת רכב שלג. אולם גם השיטה הזו לא הביאה סוף לתופעה: "הדובה הורחקה עד קו החוף, אבל אחרי ארבע שעות היא כבר הופיעה שוב באותו המקום", סיפר ואדים סבישצ'ב שעובד במתקן.

לא מוותרת על המזון האנושי (AP)

בסופו של דבר הזמין צוות הקודחים מרדים שהפיל את הדובה ופינה אותה בעזרת מסוק למקום מרוחק. לא ברור עדיין אם הדובה תחיה באי, הרחק צפונה בקוטב, או שתישלח לגן חיות. על פי הדיווחים ברוסיה, חיים 2,500 דובי קוטב בחבל ננטס הצפוני. מאז שהפרלמנט הרוסי חוקק חוק האוסר ציד דובים, אוכלוסיית הדובים הולכת וגדלה.