ארה"ב מחריפה הסנקציות: חוסמת גישה לכל הנכסים האירניים בשטחה

בצעד חריף ויוצא דופן, חתם הנשיא אובמה על צו נשיאותי שחוסם את הגישה לכל הנכסים האירנים בשטח ארה"ב. המשמעות, הקפאת נכסי הבנק המרכזי האירני כדי להגביל את העברת הכספים לתעשיית הגרעין של אחמדינג'אד

סנקציות נוספות נגד אירן (חדשות 2)

הנשיא אובמה חתם על צו נשיאותי שמתחיל סבב חמור יותר של סנקציות נגד אירן: הסנקציות החדשות חוסמות את כל הגישה לנכסי הממשל האירני, כולל אלו של הבנק המרכזי של אירן.

לדברי הנשיא אובמה, ארה"ב לא תסבול יותר העסקאות המטעות והנסתרות שהבנק המרכזי האירני ערך יחד עם בנקים ומוסדות אירנים אחרים.

"אני קובע כי סנקציות נוספות (נגד אירן) מוצדקות לאור השיטות המטעות של הבנק המרכזי האירני שמפעיל בנקים אחרים כדי להסתיר עסקאות", אמר הנשיא האמריקני. הצו הנשיאותי הועבר לאישורו של הקונגרס.

לטענת הממשל האמריקני, אירן פועלת בדרכים פסולות כדי להלבין כספים ומהווה סיכון בלתי מתקבל על הדעת לעולם כולו. הנשיא הוסיף שאירן מטעה את המוסדות הכלכליים מסביב לעולם כדי להמשיך להזרים כספים למערכת הכלכלית האירנית ולתעשיית הגרעין, באופן שעוקף את הסנקציות שהוטלו עד היום.

בראיונות לסוכנויות הידיעות של ארצות הברית אמר אובמה כי יש "הערכה מצוינות" לגבי תעשיית הגרעין האירנית ולגבי לוח הזמנים שנותר לתעשייה האירנית עד שתשיג פצצה. מוקדם יותר אמר בריאיון לרשת אן.בי.סי שהוא נמצא באותה עמדה של ישראל ביחס לאיום האירני, והבטיח שוושינגטון לא תיתן לטהרן לפתח פצצה גרעינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת